SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da  'Eğitimle yeniden buluşma' projesi meyvelerini veriyor

Öğrencilerin eğitime dâhil edilmesi hedefiyle yapılan 'Eğitimle yeniden buluşma' projesi sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 95,97'ye çıktı.   

Haber Giriş Tarihi: 15.01.2023 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 15.01.2023 12:56
Bursa'da  'Eğitimle yeniden buluşma' projesi meyvelerini veriyor

 

Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi hedefiyle düzenlenen 'Eğitimle yeniden buluşma' projesi meyvelerini vermeye başladı. Proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 95,06’dan 95,97'ye yükseldi.   


  Eğitimle yeniden buluşma projesi, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Aralık ayında gerçekleştirdiği toplantıyla başlatıldı. Eğitim sistemine dâhil olmayan öğrencilerin, takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi hedefiyle düzenlenen proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 95,06’dan 95,97'ye yükseldi. Proje çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Bursa’da ortaöğretime dahil olmayan çocukların yüzde 80’nine ulaşıldığını söyledi. 


  Eğitimde tek bir ferdin bile feda edilemeyeceğini ifade eden Serkan Gür, “Bir çocuğumuzu bile kazanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tüm mücadelemiz ve yaptığımız çalışmalar Bursa’daki tüm çocuklarımızın eğitime kazandırılması içindir. Projede emeği geçen idareci ve öğretmenlerimiz ile özellikle de öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.