SON DAKİKA
Hava Durumu

Geleceğin spor yöneticilerini yetiştirmek için dev işbirliği!

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bahçeşehir Üniversitesi, Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı başlatıyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2023 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2023 10:43
Geleceğin spor yöneticilerini yetiştirmek için dev işbirliği!


  Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) bir ilke imza atarak, Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı başlatıyor. Geniş kapsamıyla örneği olmayan ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan program, geleceğine basketbol ile yön vermek isteyen herkes için önemli bir fırsat sunmasının yanında aktif olarak sporun içinde yer almış veya yer alan kişilere çift kariyer imkanı sağlayacak. Bu programdan yararlanmak isteyen adaylar, 10-30 Ocak 2023 tarihleri arasında üniversitenin internet sitesi üzerinden online başvurularını gerçekleştirebilecekler. 


  TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, iki kurum arasındaki iş birliğinin önemini vurgulayarak, “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; başarıya ulaşmanın her alanda sürekli ve istikrarlı ilerlemeyle sağlanacağının farkındayız ve o bilinçle hareket ediyoruz. Uzaktan eğitim platformumuz TBF Akademi’de geldiğimiz nokta ve elde ettiğimiz sonuçlar, yayınladığımız TBF kitapları ve dünyaya örnek olan teknolojik atılımlarımız bu vizyonumuzun en somut kanıtları oldular. Şimdi de yine bir ilki gerçekleştirmek için ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri ile önemli bir iş birliğini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilk kez Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı, TBF ve BAU iş birliğiyle önümüzdeki dönemden itibaren hayata geçiyor. Program, geleceğine basketbol ile yön vermek isteyen herkese çeşitli burs olanaklarıyla çift kariyer imkanı sunacak. Bu proje aynı zamanda; şimdiye kadar basketbolun farklı alanlarında görev almış kişilerin, bilimsel ve akademik yöntemlerle yetişmiş yöneticiler olarak Türk basketboluna yeniden kazandırılmasına katkı sağlayacak. Türk sporunun ve basketbolumuzun daha ileri taşınması için hazırladığımız Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.    

  Program hakkında 


  Basketbol odaklı ilerleyecek olan Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı, üniversite bünyesinde hizmet veren Lisansüstü Eğitim Enstitüsü desteği ile gerçekleşecek. Yüz yüze ve uzaktan derslerle hibrit olarak ilerleyecek bu program ile Türkiye basketbol endüstrisine farklı disiplinlerden işletme odaklı yaklaşıp, dünyadaki spor yönetimi alanındaki gelişmeleri takip eden donanımlı yöneticilerin basketbolumuza kazandırılması amaçlanıyor. 


  Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen projede dersler, sektör ve üniversite iş birliğiyle işlenecek. Program spor yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyen basketbolcular, yöneticiler, gönüllüler, antrenörler, pazarlama uzmanları, hakemler, istatistik görevlileri ve federasyon temsilcileri başta olmak üzere basketbolun tüm paydaşları ve basketbolun içinde olmak isteyen herkesin katılımına açık olacak. Adaylar başvurularını, 10-30 Ocak 2023 tarihleri arasında üniversitenin internet sitesinde yer alan online başvuru formunu doldurarak yapabilecek. 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.