SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan: Yarım bıraktığımız işi ezici çoğunlukla tamamlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti kadın kolları etkinliğinde konuşma yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2023 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2023 16:06
https://www.lodoshaber.com
Erdoğan: Yarım bıraktığımız işi ezici çoğunlukla tamamlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti kadın kolları etkinliğinde konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Sevgili İstanbullular, saygıdeğer hanımefendiler, iş dünyamızın değerli üyeleri, değerli dava arkadaşlarım, genç kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlerin vasıtasıyla ülkemizin tüm hanımlarını canı gönülden selamlıyorum. Bu vesile ile cennetin ayaklarının altına serildiği gül yüzlü annelerimize buradan selamlarımı iletiyorum. Bölücü örgütün dağa kaçırdığı ciğerparelerine kavuşmak için nöbet tutan annelere hürmetlerimi sunuyorum.

SEÇİMLERİN EN KRİTİK AŞAMASI

14 Mayıs günü şahsıma ve Cumhur İttifakı'na verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum. Meclis'te 323 vekil ile çoğunluğu elde ettik. Cumhurbaşkanlığında da 49.54 ile rakibimizden 5 puan önde bitirdik. Önümüzde seçimlerin en kritik aşaması var. İkinci tur için1 gün kaldı. Bu pazar bir kez daha sandıklara gidip belki de hayatımızın en önemli tercihlerinden birini yapacağız. Ülkemizin ve evlatlarımızın geleceğine dair mühim karar vereceğiz.

BU NASIL HESAP UZMANLIĞI

Türkiye'ye son 20 yılda kazandırdığımız nice eserle milletimizin huzurundayız. Elbette eksiklerimizle, kusurlarımızla milletimizin huzurundayız. Karşımızda SGK'yı, CHP'yi batırmış bir örnek var. Koltuğunu korumak için Kandil'deki terör elebaşlarından, FETÖ'cülere kadar çiçek dağıtan biri var. Bakanlık pazarlığı alev alev. Yüzde 1 oy alana 40 milletvekili dağıtan garip bir insan var. Bir özelliği daha var, hesap uzmanlığı. Bu nasıl hesap uzmanlığı ki yüzde 1 bile olmayanlara 40 tane milletvekili dağıtıyor. Bu pazar inşallah benim milletim hesap uzmanlığının en güzel örneğini bunlara verecek. Türk siyasetinin 21 yıldır unuttuğu tüm kötülükleri 3 aya sığdırmış bir çapsızlık örneği var.

BUYURUN BELGE

Şimdi soruyorlar, delil. Buyurun delil, belge. Daha ne istiyorsunuz. Eğer Selo'nun dışiarı çıkmasını istiyorsanız oyları Kılıoçdaroğlu'na vereceksiniz diyorlar. Selo, Diyarbakır'da Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan teröristtir. Şu anda cezaevinde cezasını çekiyor. Eğer Selo'nun çıkmasını istiyorsanız oyları bize vereceksiniz nasıl derseniz. Erdoğan 323 kişi ile yola devam ederse hukuktan başka hiçbir şey tecelli etmez.

SANDIKLARI PATLATACAĞIZ

Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti, diyor ki bırakın general olsa ne yazar diyor. Halka da it sürüleri diyor. Diyen kim bir HDP'li. Bu kişiye karşı yargı devreye girdi mi maalesef girmedi. Onlardan değil farklı bir kesimden olsa herhalde yakasına yapılır Gazi Mustafa Kemal'e hakaretten içeri alırdı. Karşımızdaki tabloyu çok iyi görecek ve sandıkları patlatacağız. Her zaman benim bir sözüm var, kale içeriden fethedilir, sizinle bu fethi yapacağız.

PAZARTESİ FETHİ KUTLAYALIM

Pazartesi günü İstanbul'un fethi. İnşallah pazartesi de fethi kutlayalım. Bunların her gün daha çok çirkinleşmelerinin, seviyeyi dibe çekmelerinin sebebi bu. Suçüstü yakalandılar. Millete hakaret ederek paçalarını kurtarmaya çalışıyorlar. Sorumluluk bize düşüyor. Nasıl olsa öndeyiz duygusunun bizi rehavete sürüklemesine izin veremeyiz. 14 Mayıs'ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs'ta ezici çoğunlukla tamamlayacağız.

SANDIĞIN TELAFİSİ YOK

Pazar günü oy kullanmak dışında hiçbir planımız olmayacak. Sandığın telafisi yoktur. Pikniğe daha sonra gidilir. Tarladaki işler ertesi gün de yapılır ama sandık önümüze 5 yılda bir gelir. Sizlerden sabahın çok erken saatlerinden itibaren oy verme yerlerine gidip oraları bayram yerlerine çevirmenizi istiyorum.

OMUZ OMUZA YÜRÜDÜK

40 yılı bulan siyaset yolculuğumuzda kadınlarımızla hep omuz omuza yürüdük. Biz buralara analarımızın hayır dualarıyla geldik. Bugün bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim ki, Türk siyasetini 28 Şubat karanlığından kurtaran kadınlardır. 15 Temmuz gecesi, tanklara, uçaklara meydan okuyanlar kadınlardır. Tuttukları evlat nöbetiyle terör örgütlerine baş kaldıranlar kadınlardır.

ÜMİTSİZLİĞE KAPILMADINIZ

Başörtünüzden dolayı üniversite kapılarından geri çevrildiğinizde sizler sabrettiniz. Kılık kıyafetinizden dolayı iş bulamadığınızda ümitsizliğe kapılmadınız. Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi canınız pahasına istiklal ve istikbalinize sahip çıktınız.

BIKTIK BU YALANLARDAN

Dün akşam Meral Hanım 'Erdoğan batırır, Kemal çıkarır' diyor. Rabbimizin buyurduğu gibi gözleri var duymaz, kulakları var duymaz. Kalpleri mühürlü. Bıktık bu yalanlardan. Bizden önce 70 yılda yapılamayan hizmet ve reformu 21 yıla sığdırdık.

ÜNİVERSİTE SAYISINI 200'ÜN ÜZERİNE ÇIKARDIK

Eğitimde sıraların üzerine kitapları yerleştirdik. 78 adet Üniversite vardı. Bunların sayısını 200'ün üzerine çıkardık. Artık benim Iğdır'daki evladım üniversite için İstanbul'a gelmeyecek. Bulundukları yerde üniversiteye gidebilecek. Üniversite harçlarını biz kaldırdık. Bu harçtan dolayı üniversite öğrencileri sürekli gösteri yapıyorlardı. Bu işi bitirdik. Bay Bay Kemal sen bu konuda üniversite öğrencilerine ne diyorsun? 45 liraydı biz göreve geldiğimizde burs. Şu an 850 lira. Lisansa farklı, lisans üstüne farklı. Biz bunların önünü açtık.

MÜCADELEYE KATKI VERDİK

Sizlerin yürüttüğünüz mücadeleye elimizdeki imkanlarla katkı verdik. Kadınlar haklarını kullanırken, başı örtülü- başı açık ayrımını biz kaldırdık. Kadınlarımızın en az bir eğitim düzeyini tamamlama oranını yüzde 70'lerden 80seviyesine ulaştırdık. Ebeveynlerden birine çocuk öğretim çağına gelene kadar süreli çalışma imkanı getirdik.

KİMSENİN YAŞAM BİÇİMİNE KARIŞMADIK

50 vekil ile Meclis'te en çok kadın vekil bulunduran parti biziz. Birçok reformu hayata geçirdik. Bizim aleyhimizde, İstanbul başkanlığı adaylığımızdan beri pek çok kampanya yürüttüler. Kadınları dışarı çıkarmayacak, kadınların haklarını elinden alacak, dediler. Sadece siyasetçiler değil, medya kuruluşları, sendika ve STK'lar bile bu oyuna alet oldular. Kadınların özgürlük ve temsil alanlarını genişlettik, kimsenin yaşam biçimine karışmadık. Bu hassasiyetimizi koruduk. Bize nutuk atanlar ikna odalarında bizim öğrenci yavrularımıza ne acılar çektirdiler. Bay bay Kemal önce bunu anlatsın.

HER TÜRLÜ ZULMÜ YAPTILAR

İkna odalarında zulmettiler. Bu çileyi çekenler hep bizim yakınlarımızdı. Bay bay Kemal'den bir şey olmaz. İş hayatına kadar kadınlara her türlü zulmü yaptılar. 1 metrelik bez parçası dedi baş örtüsü için. Bunu diyen her numarayı yapar. Başörtülüleri alır onlara rozet de takar. Başörtüsüne hakaret etmekten, yasaklar için mahkemeye koşmak kadar her türlü faşizmi sergilediler.

SEN BİR KERE PARLAMENTODA YOKSUN

Kılıçdaroğlu diyor ki 'Gelir gelme borçlarınızı sileceğiz'... Ya sen bir kere parlamentoda yoksun. Nasıl borçları sileceksin. Onların izni olmadan yasal değişkiliği nasıl yapacaksın. Pazar günü öyle bir ders vermeliyiz ki bir daha belini doğrultamasın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.