Hava Durumu

TÜSİAD'tan 23 Nisan mesajı

TÜSİAD: Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenlik ve demokrasi üzerine kurulu sağlam temellerinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetle kazanılan değerler egemenliğimizin temelidir. Gelecek nesillere olan güveni ve inancı ifade etmek üzere bu önemli günü çocuklara armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyetimizin kurucu kuşaklarını saygı ve minnetle anıyoruz.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 17:38
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 17:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
TÜSİAD'tan 23 Nisan mesajı

TÜSİAD 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ilişkin açıklama yaptı.

TÜSİAD'ın 23 Nisan mesajı şyle;

Her çocuğun iyi olma hali ve mutluluğu için evrensel insan hakları odağıyla ve fırsat eşitliğini esas alarak, kapsayıcı sosyal politikalar uygulanması büyük önem taşıyor.

Çağın gerekliliklerine uygun, evrensel ve ulusal değerleri harmanlayan, farklılıklara saygılı, bilimsel temellere dayalı nitelikli bir eğitim tüm çocukların hakkıdır.

Çocuk yoksulluğu, çocuk işçiliği ve çocuk yaşta evlilikler başta olmak üzere, toplumsal eşitsizliklerin çocukları etkilediği tüm olumsuz koşulları ortadan kaldırmak için de kamu, sivil toplum, özel sektör işbirliklerini güçlendirmeye devam etmeliyiz.

Geleceğin bilim insanları, girişimcileri, çalışanları, sanatçıları, sporcuları ve liderleri olacak çocuklarımızın, ülkemizde sağlıklı, mutlu, güven içinde oldukları ve potansiyellerini ortaya koyabildikleri bir ortamı sağlamak hepimizin sorumluluğudur.

İş dünyası olarak insanı odağa alan; gelişmiş, saygın, adil ve çevreci bir geleceği genç nesillere miras bırakmak için çalışmaya ve işbirliklerini güçlendirmeye devam edeceğiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.