Hava Durumu

Taşeron işçiye kadro düzenlemesi Torba Yasa'da var mı?

90 bin taşeron işçiye kadro düzenlemesi için sona gelindi. Torba Yasa'da yer alması beklenen taşerona kadro çalışması için gözler seçimlerden önce Meclis'te. 86 maddeden oluşan yasanın 42 maddesi kabul edilmişti. Geriye kalan 44 madde arasında 90 bin taşerona kadro düzenlemesinin de bulunması beklenenler arasında. Peki, taşerona kadro düzenlemesi Meclis'e geldi mi, ne zaman çıkacak?

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2024 10:30
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2024 10:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Taşeron işçiye kadro düzenlemesi Torba Yasa'da var mı?

Taşerona kadro düzenlemesi için Torba Yasa'nın Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. 46 maddeden oluşan Torba Yasa'da olması beklenen taşerona kadro için Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Taşeron işçilere söz verdim. Önümüzde duruyor, bunu Meclis'i açar açmaz gerçekleştireceğiz" sözlerini kullanmıştı. Peki, taşerona kadro düzenlemesi Meclis'e geldi mi, ne zaman çıkacak?

Taşeron işçiye kadro düzenlemesi Torba Yasa'da var mı? Taşerona kadro düzenlemesi Meclis'e geldi mi, ne zaman çıkacak?

2023 yılında gündeme gelen 90 bin taşeron işçisine kadro düzenlemesinde sona yaklaşıldı. Torba yasa görüşmeleri nedeniyle gözler yeniden 90 bin taşerona kadro çalışmalarına döndü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, öncelikli olarak memur ve emekli maaşı artışlarını ele aldıktan sonra, taşeron işçilere kadro düzenlemesi ele alması bekleniyordu.

Konu hakkında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, "Seçimden evvel 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesini istiyoruz. Gündem, geçici işçi, kamu sözleşmesi ve taşeron işçilerin kadroya geçmesi. Çalışma hayatıyla ilgili taleplerimizin tamamına yakını halloldu. KİT'lerdeki taşeronlar ile kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisi devam ediyor" şeklinde konuşmuştu.

86 maddeden oluşan Torba Yasa'nın ilk 42 maddesi kabul edilmişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.