Hava Durumu

Sokak hayvanlarına yönelik düzenleme açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, vatandaşlardan büyük tepki gören sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik düzenleme çalışmalarını Meclis'te 15 gün boyunca kendisinin yürüteceğini ve Meclis kapanmadan Kanun Teklifi'ni Meclis Başkanlığı'na sunmayı planladıklarını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 21:58
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 21:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Sokak hayvanlarına yönelik düzenleme açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Meclis'te düzenlenen basın toplantısında sahipsiz hayvanlarını uyutmaya yönelik yasal düzenleme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Yenişehirlioğlu, sokak hayvanları konusunda siyasetin, milletin taleplerine kayıtsız kalamayacağını belirtti.

'MİLLETİN TALEPLERİNE KULAK VERİYORUZ'

Yenişehirlioğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın bu konuda detaylı bir çalışma yürüttüğünü vurguladı. Kendisinin, konunun paydaşlarıyla - STK'lar, gazeteciler, akademisyenler, mağdurlar, hassasiyet sahibi milletvekilleri ve vatandaşlar - bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduğunu belirtti. Bu sürecin sonunda elde ettiği bilgileri raporlaştırarak gündeme getireceğini ve nihai bir metin oluşturulduğunda bunu Meclis'e sunacaklarını söyledi.

'15 GÜN İÇİNDE MECLİS'E SUNACAĞIZ'

Yenişehirlioğlu, çalışmalarını 15 gün boyunca sürdüreceğini ve bu süre zarfında Kanun Teklifi'nin Meclis Başkanlığı'na sunulmasının büyük ihtimalle gerçekleşeceğini ifade etti. Teklifin önce Komisyon'da değerlendirileceğini, ardından Genel Kurul'da milletvekillerinin onayına sunulacağını kaydetti.

MUHALEFETLE İŞBİRLİĞİ VE ORTAK ÇÖZÜM ARAYIŞI

Yenişehirlioğlu, sadece kendi partisinin değil, muhalefet milletvekillerinin de görüşlerini alacağını belirtti. Bu kapsamda, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'in diğer partilerin grup başkanlarıyla görüşerek konuyla ilgili hassasiyet sahibi milletvekillerinin belirlenmesini talep edeceğini ve bu isimlerle de istişarelerde bulunacaklarını açıkladı.

'ORTAK NOKTAYA ULAŞMAK İSTİYORUZ'

Yenişehirlioğlu, Meclis'te yapılacak çalışmaları bizzat kendisinin yürüteceğini belirterek, "Yara açmadan, bölmeden, parçalamadan, buradan düşmanlıklar üretmeden toplumun sesine kulak verdik. Amacımız; ortak noktaya ulaşmak ve herkesin kabul edebileceği bir çözüme ulaştırmak" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.