Hava Durumu

Erdoğan: Emeklilerimizin serzenişine kulak tıkamıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Burdur mitinginde konuştu. Emeklilere seslenen Erdoğan, "Hayat pahalılığının sıkıntılarının farkındayız. Emeklilerimizden gelen serzenişlere kulaklarımızı tıkamıyoruz. Sizlerden biraz daha sabır ve dayanışma bekliyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 16:46
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 16:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Erdoğan: Emeklilerimizin serzenişine kulak tıkamıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Burdur mitinginde konuştu. Erdoğan, enflasyon ve emeklilerin talepleriyle ilgili konuşarak, "Hayat pahalılığının sıkıntılarının farkındayız. Emeklilerimizden gelen serzenişlere kulaklarımızı tıkamıyoruz. Asıl amacımız kalıcı refah artışı. Enflasyonu tek haneye düşürmemiz gerekiyor. Daha önce nasıl yaptıysak inşallah yine başaracağız. Sizlerden biraz daha sabır ve dayanışma bekliyorum" dedi.

CHP ile ilgili "para sayma" iddiaları hakkında konuşan Erdoğan, "Deste deste para kulelerini eminim sizler de izlediniz. Ortada nereye gittiği belli olmayan milyonlarca lira ve döviz var. Özgür efendi ise garip 'darbe' açıklamaları yapıyor. CHP Genel Başkanları'nın telefon merakı ona da sirayet etmiş. Gençler yapıyor diye sevinecekmiş. Özgür efendi önce CHP'li vatandaşlarımıza karşı görevini yerine getirsin. Yanına İBB Başkanı'nı da alsın, Türk siyasetine bulaştırdıkları bu lekeden dolayı milletten özür dilesin" diye konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

Burdur'a kalbimizi verdik. Sordum, meydanda ne kadar kardeşimiz var, dediler ki, 40 bin. Maşallah bu ne coşku, bu ne aşk? Coşkunuz sandıklara dolsun. 14-28 Mayıs seçimlerinde Burdur, Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde yüzde 52.6, Cumhurbaşkanlığı'nda yüzde 56 oy oranı ile destek verdi. Şükranlarımı sunuyorum. Önümüzde yeni bir sınav daha var. 31 Mart'ta yerel yöneticilerimizi belirleyeceğiz. Seçimlere 10 gün kaldı. Bundan 10 gün sonra sandık bir kez daha önümüze gelecek. Bu sefer yerelde kimler ve hangi zihniyet tarafından idare edileceğinizin tercihini yapacaksınız. İnanıyorum ki 31 Mart'ta Burdur eser ve hizmet siyasetinden yana tavır alacak. Hazır mıyız? Bütün misafirlerimize Bucak'ın salebini ikram ediyoruz. 

Avrupa'nın birçok ülkesinde endişe hakim. Yarın krizin nerede patlak vereceğini kimse bilmiyor. Tüm bu çatışmaların ortasında Türkiye istikrar adası olarak yükselmektedir. Esnafımız her sabah dükkanını gönül huzuruyla açıyor. Sanayicimiz, tüccarımız, iş dünyamız, turizmcimiz geleceğine umutla bakıyor. Bunların ne kadar büyük bir nimet olduğunu etrafımıza baktığımızda bir kez daha görüyoruz. Dünyanın her ülkesi gibi bizim de sıkıntılarımız, zorluklarımız var. Bölgemizdeki çatışmalardan bizler de etkileniyoruz. Avrupa ve Amerika dahil pek çok yerde son 60-70 yılın zirvesine çıkan enflasyon herkes gibi bizi de zorluyor. Biz depremlerin yol açtığı güçlüklerle de mücadele ediyoruz. Depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Ekonomik maliyeti 104 milyar dolar olan depremin ekonomimizde oluşturduğu baskı devam ediyor. 

Ülke ve millet olarak büyük bir imtihanla sınandığımız bir gerçektir. Deprem bölgesini ayağa kaldırmadan hiçbirimizin gönlü rahat olmaz. Evi yıkılan, düzeni bozulan kardeşlerimize sırtımızı dönemeyiz. Depremzedelerimizi yeni yuvalarına süratle kavuşturmamız gerekiyor. Dün 30 bin 723 deprem konutu ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. Böylece 76 binden fazla kardeşimizi yeni yuvaları ile buluşturduk. Bu rakamı yıl sonuna kadar 200 bine tamamlayacağız. Depremin vurduğu illerimizi tekrar inşa etmemiz şart. Bizim de devlet olarak önceliğimiz deprem bölgesidir.

"EMEKLİLERİMİZİN SEZENİŞLERİNE KULAKLARIMIZI TIKAMIYORUZ"

Deprem bölgemize yoğunlaşırken diğer şehirlerimizi ve buralardaki vatandaşlarımızı asla ihmal etmiyoruz. Hayat pahalılığının sıkıntılarının farkındayız. Emeklilerimizden gelen serzenişlere kulaklarımızı tıkamıyoruz. Gerek 5 bin liralık ödeme ile gerekse yüzde 50'yi bulan maaş ve ikramiye artışları ile emeklilerimizin yükünü hafifletmeye çalıştık. 300 milyar lira ek ödeme kaynağı kullandık. Bayram ikramiyelerini nisanın ilk haftası yatırıyoruz. Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme ilkemize her şart altında bağlıyız. Asıl amacımız kalıcı refah artışı. Enflasyonu tek haneye düşürmemiz gerekiyor. Daha önce nasıl yaptıysak inşallah yine başaracağız. Sizlerden biraz daha sabır ve dayanışma bekliyorum. 

"PARA SAYMA" GÖRÜNTÜLERİ

Deste deste para kulelerini eminim sizler de izlediniz. Ortada nereye gittiği belli olmayan milyonlarca lira ve döviz var. Her televizyona çıkan farklı bir açıklama yapıyor. Acemi genel başkan dahil yöneticilerin hepsi ayrı telden çalıyor. Hiç kimse mantıklı bir cümle kuramıyor. Tüm bu tartışmalar sürerken meşhur hesap uzmanının ortalıkta esamesi yok. Kim olduğunu biliyorsunuz. Ankara'da bir apartman dairesinde vaktini geçiriyor. Ben bay bay Kemal demiştim. Dediğim çıktı mı? Hiç kimse böyle bir skandalı 3 maymunu oynayarak geçiştiremez. Bu paraların kimden alındığı, nereye harcandığı şeffaf şekilde açıklanmak zorundadır. CHP'nin DEM'den transfer adaylarından biri akla ziyan sözler ediyor. Bir başka adayları ile ilgili şantaj dahil her türlü iddia ortada kol geziyor.

ÖZGÜR ÖZEL'E 'DARBE' TEPKİSİ

Özgür efendi ise garip 'darbe' açıklamaları yapıyor. CHP Genel Başkanları'nın telefon merakı ona da sirayet etmiş. Gençler yapıyor diye sevinecekmiş. Bunların devrik genel başkanları da darbecilerin tanklarının arasından kaçmış kahvesini Bakırköy Belediyesi'nde yudumlayarak işin sonucunu beklemişti. Özgür efendi önce CHP'li vatandaşlarımıza karşı görevini yerine getirsin. Yanına İBB Başkanı'nı da alsın, Türk siyasetine bulaştırdıkları bu lekeden dolayı milletten özür dilesin. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.