Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni anayasa vizyonumuzun bir parçası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda "Sayıştay'ın 162. Kuruluş Yıl Dönümü" programında konuşuyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 15:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni anayasa vizyonumuzun bir parçası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda "Sayıştay'ın 162. Kuruluş Yıl Dönümü" programında konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

TBMM'nin saygı değer başkanı, Sayıştay'ımızın değerli başkanı ve mensupları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 162. kuruluş yıl dönümünde Sayıştay'ımızın siz güzide mensupları ile olmaktan memnuniyet duyuyorum.

BÜROKRATİK VESAYETİ DE TEHDİT OLARAK GÖRDÜK

Ülkeye hizmet yolunda rehavete yer yok. Millete hizmet etmemenin mazereti olmaz. Devlet işleri özveriyle icra edilmelidir. Devlet erklerimizin tamamı hizmetkarlık yapmak için vardır. Temel beklentimiz yükümlülüklerini etkin bir şekilde yerine getirilmesidir. Göreve geldiğimiz tüm alanlarda bu anlayışla hizmet ettik. Yaptığımız reformlarla, süreçleri kısaltıcı ve en büyük sorunumuz olan kırtasiyeciliğe karşı kamu hizmetlerinin kalitesini yükselttik. Tüm vesayet biçimleri gibi bürokratik vesayeti de bir tehdit olarak gördük.

YENİ ADIMLARIN HAZIRLIĞI İÇİNDEYİZ

Son dönemde bazı kamu hizmetlerinde şikayetlerin çoğaldığının farkındayız. Bunların hiçbiri vatandaşı mağdur etmenin mazereti olamaz. Halktan sorunlardan kopuk, eski alışkanlıkların baş göstermesine izin vermeyiz. Bu tür yollara gidenlerin gözünün yaşına bakmayız. Halkımızın serzenişlerine kulaklarımızı tıkamıyoruz. Pek çok alanda atılabilecek ilave adımların hazırlığı içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden memnuniyetlerini artırmak amacıyla gayretlerimizi artıracağız.

YENİ ANAYASA VİZYONUMUZUN BİR PARÇASI

Türkiye Yüzyılı'nın kilometre taşlarından biri yeni ve sivil bir anayasadır. Anayasanın demokratikleşmesine yönelik çok kritik adımlar attık. Yeni hükümet sistemi sayesinde siyasi belirsizlik ortadan kalktı. Yönetimde güven ve istikrar tesis edildi. Bundan bir yıl önce milletimiz seçimlerin belli olmasıyla işine gücüne normal mesaisine döndü. Yıllarca belirsizle bedel ödeyen ülkemiz bu kazanımı gördü. Elbette sistemin işleyişinde aksaklıklar olabilirç Bir sistemi iyileştirmek için her türlü adımı atmaya hazır olduğumuzu sööylüyoruz. Eskiye bekmak yerine geleceğe bakmak şarttır. Eski sisteme dönüş polemiğinin millete bir şey kazandırmayacağı kanaatindeyiz. Yeni anayasa meselesi de gelecek vizyonumuzun bir parçasıdır. Bu milli bir görevdir. Millete demokratik hukuk devletini esas alan yeni bir anayasa borcumuz var. Bu borcu ödemek için çalışmaya devam ettireceğiz. Yapıcı tavrımızı son ana kadar devam ettireceğiz.

MİLLETİN PARASIYLA ROMA TURU YAPTIRMANIN HİÇBİR AÇIKLAMASI OLAMAZ

Milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum savurganlık içinde olamaz. Son dönemde eş dost atamalarıyla birlikte belediyecilik işlemlerinin yapıldığını üzülerek görüyoruz. Kimse kusura bakmasın. Milletin cebinden özel uçakla gazetecilere Roma turu yaptırmanın hiçbir açıklaması olamaz. Bu hassasiyetimizin yeni bir göstergesi olarak tasarruf paketini açıkladık.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.