SON DAKİKA
Hava Durumu

Bülent Ersoy: Şemsiye talebim olmadı, tutmuşlarsa da ne var bunda?

Şemsiye tutan subay görevden alınmıştı

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2022 15:19

Sanatçı Bülent Ersoy Anıtkabir'i ziyareti sırasında bir subayın kendisine şemsiye tutmasına ilişkin olarak  "Kimseden şemsiye tutmasını istemedim" dedi. Ersoy, olayla ilgili başlatılan soruşturma hakkında "Bir sanatkara böyle bir tavır sergilenmesi hoş değil. Diyelim ki tutmuşlar, bana şemsiye tutmuşlarsa ne var bunda” dedi. 

Milli Savunma Bakanlığı, Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy'a üniformalı bir subayın şemsiye tutarak eşlik etmesiyle ilgili inceleme başlatırken, şemsiye tutan subay görevden alındı.

Konuya ilişkin dün TGRT Haber’e konuşan Ersoy, “Sadece Atam’a mezarının başında dua ettim ve mozolesinde saygı duruşunda bulundum” dedi ve kimseden şemsiye tutmasını ve sandalye vermesini istemediğini söyledi. Sandalyesini kendisinin götürdüğünü belirten Ersoy, subayın görevden alınmasını ise doğru bulmadığını söyledi.

“Şemsiye tutulmasına gerek yoktu” diyen Ersoy, konuşmasına şöyle devam etti:

“Oraya gittiysem yağmurda olsa, karda yağsa saygıdan şapkamı çıkarırım. Çıkardım da zaten. Şemisye talebim olmadı. Şapkam vardı. Şapkamı çıkardığımda benim yanımda ya da arkamda görevli yoktu. Bir ara tutmuşlar her halde. Bir sanatkâra böyle bir tavır sergilenmesi hoş değil. Diyelim ki tutmuşlar, bana şemsiye tutmuşlarsa ne var bunda?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar