SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da okulun ilk günü heyecanı ücretsiz toplu taşıma fırsatı!

Yeni eğitim öğretim yılı Bursa'da heyecanla başladı. Şehirdeki binlerce öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili çaldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren, öğrenciler ve veliler, okulun ilk günü heyecanını yaşadı. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tarafından da ilk üç gün boyunca öğrencilerin ulaşım konusunda daha rahat olmalarını sağlamak için toplu taşıma ücretsiz olacak.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2023 18:20
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2023 18:20
https://www.lodoshaber.com
Bursa'da okulun ilk günü heyecanı ücretsiz toplu taşıma fırsatı!

Okulda yeni dönemin ilk günlerini geçiren öğrenciler, okul çıkışında aileleriyle buluşup günlerini paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrenciler, okullarının ilk gününde neler yaşadıklarını anlattı. Ayrıca veliler de, Bursa'da öğrencilere ilk üç gün boyunca ücretsiz toplu taşıma imkanı hakkında ne düşündüklerini paylaştı.,

"ÇOK ZEVKLİ GEÇTİ"

5'nci sınıfa başlayan öğrenci Serra Akbulut "Çok güzel geçti. Yeni arkadaşlar edindim ve bir sürü arkadaşım oldu. Çok zevkli geçti ama okulun ilk gününde beni tersleyen arkadaşlarım da vardı. Nedenini bilmiyorum ama keyfimi kaçırmamak için hiç aldırış etmedim" diye düşüncelerini paylaştı.

"YENİ ARKADAŞLIKLAR EDİNDİM"

12 yaşındaki öğrenci Seray ise "Bu okula yeni başladım o yüzden benim için daha heyecanlıydı. Yeni öğretmenlerimle tanıştım. Hepsini çok sevdim. Yeni tanıştığım arkadaşlarım da oldu ama eski sınıf arkadaşlarımla da karşılaşınca daha mutlu oldum" diye konuştu.

"ÖĞRETMENLERİMİZ BİZLERİ KİBARCA KARŞILADI"

6'ncı sınıfa giden öğrenci Çağrı Umut'ta "Okulun ilk günü olmasına rağmen çok güzel geçti. Hepimiz kaynaştık, dersler de zevkliydi. Hocalarımızda derslerde bizi kibarca karşıladılar. Bu arada tüm dersleri çok seviyorum ama en sevdiğim ders İngilizce. İngilizce dersini çok özlemişim" dedi.

OKULUN İLK GÜNÜNDE VELİLER DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI 

Veliler ise duygusal ve heyecanlı olduklarını söyleyerek Bursa'da öğrenciler için üç gün boyunca toplu taşımanın ücretsiz olması hakkında ne düşündüklerini paylaştılar. Vatandaş Gönül Tokat " Okulun ilk günü ama çok zorlandım. Çocuğu okula getirmek yolda bir saatimi alıyor. Şimdi dönerken de bir saatlik bir sürede ulaşacağız. Hem masraf yapıyoruz hem de zamanımı alıyor. Servis istiyorum. Bunun kışı da var, nasıl getirip götüreceğim. Servis olmalı" dedi.

"ULAŞIMIN ÜCRETSİZ OLMASI KOLAYLIK SAĞLAYACAK"

Çocuğunu ders bitiminde almaya gelen bir başka veli ise " Heyecanlıydık çünkü yeni bir dönem. Oğlum da bu yıl ortaokula başladı. O yüzden daha da heyecanlı ve gururluydum. Ama yaz tatilinde birlikte vakit geçirmeye çok alıştık, o yüzden okula gönderirken içim biraz hüzünle doldu. Ama yine de çok güzeldi. Öğrencilerin okula kolay gidip gelmesi açısından güzel bir karar olmuş. Her ne kadar üç günde olsa rahat gelip gidebilecekler. Harçlıkları cebinde kalmış olacak"

"ÇOK İSABETLİ BİR KARAR OLMUŞ"

Yeni eğitim yılı için güzel dileklerde bulunan ve ücretsiz toplu taşımanın kolaylık sağlayacağını ifade eden diğer bir öğrenci velisi ise "Umudumuzu taşıyan tüm yavrular için başarılı bir yılın geçmesini isterim. Tabii bizim de umutlarımız var, inşallah güzel günler yaşarız ve bizi gururlandırmaya devam eder. Büyükşehir Belediyesinden memnunuz. Gayet güzel karar alıyorlar, bu kez de isabetli olmuş. Bence aileler için de son derece faydalı olmuş. Çünkü çocukları sadece okula göndermiyoruz bunun arka tarafında masraflar da var. En azından bir kaç günlüğüne de ailelere de kolaylık sağlanmış olacak" diyerek duygularını paylaştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.