SON DAKİKA
Hava Durumu

BTSO Eğitim Konseyi yol haritasını belirledi

BTSO Eğitim Konseyi Ulusal Eğitim Zirvesi düzenlemeyi planlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2023 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2023 13:01
https://www.lodoshaber.com
BTSO Eğitim Konseyi yol haritasını belirledi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  tarafından Uludağ’da iş dünyasının referans eğitim merkezi olarak kurgulanan Bursa Business School, “BTSO Eğitim Konseyi Strateji Arama Çalıştayı”na ev sahipliği yaptı. Çalıştayın ilk somut çıktısı ise Uludağ’da sektörün tüm paydaşlarıyla ‘Ulusal Eğitim Zirvesi’ düzenlenmesi oldu.

BTSO’nun Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Sektörel Konseyler, yeni dönem çalışmalarının startını verdi.  BTSO Eğitim Konseyi, yeni dönem yol haritalarını oluşturmak üzere Bursa Business School’da “Eğitim Konseyi Strateji Arama Çalıştayı” gerçekleştirdi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, BTSO Eğitim Konseyi Başkanı Gıyasettin Bingöl, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ile konsey üyelerinin katıldığı Uludağ’daki iki günlük çalıştayda dört ayrı oturum ile yeni döneme ilişkin yol haritaları belirlendi. Oturumlarda ‘Bursa’nın Eğitimde Marka Şehir Hedefi’, ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi’, ‘Okul-Sektör İşbirliği’ ve ‘Eğitimde Kariyer Planlaması’ projeleri ele alındı.

“Teknolojik İlerlemenin ve Yenilikçiliğin Anahtarı”
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada eğitimin teknolojik ilerlemenin ve yenilikçiliğin anahtarı olduğunu söyledi. Eğitim politikalarının ekonomik hedeflerle uyumlu şekilde tasarlanması ve uygulanmasının önemine değinen Muhsin Koçaslan,   “Bu da doğru zamanda doğru stratejilerin belirlenmesiyle mümkündür. Bizler de Türkiye’de ilk kez BTSO çatısı altında 10 yıl önce hayata geçirdiğimiz BTSO Sektörel Konseyler ile daha güçlü bir Bursa ve Türkiye idealine katkı sağlamayı amaçladık. Birbirinden değerli akademisyenlerimiz, kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz, yerel yönetimlerimiz, sektör profesyonelleri ve odamızın meclis ve komite üyelerini aynı masa etrafında buluşturduk.” dedi.

“Sektörel Konseyler Bursa’ya Dinamizm Kattı”
Sektörel Konseylerin BTSO’nun ateşleyici gücü olduğunu vurgulayan Muhsin Koçaslan, “Konseylerimiz, sektörleriyle ilgili projeleriyle kent ekonomisine dinamizm kattılar. İlk dönem Konsey çalışmalarımız doğrultusunda makro düzeyde 60’a yakın proje ortaya çıktı ve bu projelerin büyük bölümünü hayata geçirmeyi başardık. Yeni dönem çalışmalarımızı da yine aynı vizyonla hayata geçiriyoruz. Kalkınmanın anahtarı olan eğitimde belirleyeceğimiz yol haritalarıyla sadece sektöre değil Bursa’mıza ve ülkemize de önemli katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Yeni dönem çalışmalarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Ulusal Eğitim Zirvesi Gerçekleştireceğiz”
BTSO Eğitim Konseyi Başkanı Gıyasettin Bingöl, Eğitim Konseyi olarak Bursa’da eğitim sektörünün yol haritasını belirlemek amacıyla Bursa Business School’da 2 gün süren bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Beyin fırtınası yaptığımız çalıştayda, eğitim sektörünün değerli isimlerinden oluşan konsey üyelerimiz fikirlerini paylaştı. En kısa zamanda geniş katılımlı bir ‘Ulusal Eğitim Zirvesi’ yapmayı kararlaştırdık. Sorunları çok iyi biliyoruz ve çözüm de bizim elimizde. Eğitim kurumlarımızın sorunları çözüldüğünde eğitimin kalitesinin daha da artacağına ve bu toplantıların eğitim sektöründe yeni bir ufuk açacağına inanıyorum. Bize bu imkanı sağlayan BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay ve Yönetim Kurulumuza, çalıştayımıza katılan tüm Eğitim Konseyi üyelerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.