Hava Durumu

Bursaspor'a ait benzinlik satıldı. Peki gerçek değeri ne?

Bursaspor'a ait benzinlik satıldı. Bursa'da yeni tartışma konusu açıldı. Bursaspor'un zor günlerini atlatması için yapılan bu satış işlemi, uzmanların iddiasına göre değerinin yarı fiyatına satılmış. Peki bu durumda Bursaspor'un ait benzinlik batan geminin malı mı oldu?

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 09:12
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 09:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Bursaspor'a ait benzinlik satıldı. Peki gerçek değeri ne?

Bursaspor kulübü bugün yaptığı açıklama ile yeni bir tartışma konusunu gündeme atmış oldu. Kulübün yaptığı açıklama şöyle;

Değerli Bursaspor Camiası,

Tüm kamuoyu tarafından bilindiği üzere, mülkiyeti kulübümüze ait olan Osmangazi ilçe sınırları içerisindeki 3338 ada 3 parselde bulunan akaryakıt istasyonu (ilgili taşınmazın sadece akaryakıt istasyonu olarak işletilen kısmı) Bursa 3. İcra Dairesi'nin 2019/9512 sayılı dosyasından elektronik ihale vasıtası ile satışa sunulmuştu. Daha önce de açıkladığımız üzere, 05/06/2024 tarihinde kulübümüz tarafından ihaleye girilmesi hususunda tüm medya kanalları ile davet yapılmış olmasına rağmen hiçbir teklif verilmemiştir. Akabinde yasal mevzuat gereği ikinci kez ihaleye çıkılmış ve yine hiçbir teklif gelmemiştir. Tüm bunların ardından Başkanımız Enes Çelik' in ricası ile Genel Sekreterimiz Harun Yıldırım'ın ortağı bulunduğu Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, ihaleye son teklif tarihi olan 02/07/2024 tarihinde teklif vermiştir.

İhaleye konu olan yer taşınmazın sadece akaryakıt istasyonu kısmını kapsamaktadır. Bu akaryakıt istasyonunun işletme hakkı ise 2027 yılına kadar Petrol Ofisi'ne ait olup ihaleyi kazanan firmanın bu tarihe kadar hiçbir geliri söz konusu olmayacaktır.

İhaleyi 84.288.000 (Seksen Dört Milyon İki Yüz Seksen Sekiz Bin) Türk Lirası (vergiler dahil) bedelle kazanan Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile başkanımızın daha önceki açıklamasında dile getirdiği gibi kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda görüşme gerçekleştirilecektir.

İlgili ihale neticesinde sadece akaryakıt istasyonu kısmı satılmış olup kalan 10 adet bağımsız bölüm ile ilgili satış süreci henüz tamamlanmamıştır. Söz konusu taşınmazdan kulübümüzün elde edebileceği en yüksek geliri sağlamak için görüşmelerimiz devam etmektedir.

Tüm banka hesapları blokeli olan Kulübümüzü yaşatmak adına verdiğimiz mücadelede gerçekleşen olaylarla ilgili tarafımızdan bilgi talep etmeden , eksik bilgi ve bunun doğrultusunda yanlış yorumlarla kamuoyunu manipüle etme çabasında olanları doğru ve tam bilgiyi öğrenebilmeleri için kulübümüzle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Bilgi eksikliğinden kaynaklandığına inandığımız yanlış haberlerin bundan sonraki seyrinin camiamızın tüm bileşenleri ile takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

MHP'li Cemil Aydın'dan tepki!

Osmangazi belediyesi eski meclis üyesi Cemil Aydın, Bursaspor'a ait benzinliğin satışına tepki gösterdi ve sosyal medyasında şu açıklamayı yaptı:

Benzinlik satıldı, sıra dükkanlarda...

Bursaspor benzinliğinin satılmasına neden olan, sessiz kalan, benzinliğin ne pahasına olursa olsun Bursaspor'da kalması için çaba göstermeyen geçmiş dönem yönetim kurulları vebal altındadır.

Çünkü rekreasyon alanındaki tarla vasıflı arazi için Bursaspor'a "KALICI GELİR" amacıyla plan değişikliği yapılmıştır.

Gelinen noktada satış münasebetiyle kendiliğinden "kişiye özel plan değişikliği" oluşmuştur.

MHP'li İhsan Bilgili ise ''Aldatıldık'' dedi.

Normalde red oyu vermemiz gereken Bursaspor benzinlik imarına Büyükşehir Meclisinde Mhp Grubu olarak kabul oyu kullandık. Sayıştay sorumluluğunu da göze alarak evet dedik. Bu durumu öngörerek bizleri aldatıp iletide bu benzinliğin satılmaması şartıyla evet dedik. Satılsın diye imar çıkarmadık biz...Mümkünse İmarın iptal edilmesi gerekir.

Peki Bursaspor'un benzinliğini kim aldı?

Açık artırmayı, Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi adına ihaleye katılan Harun Yıldırım kazandı.

Harun Yıldırım ise mevcut yönetimde yer alan bir isim.

Bilirkişi tarafından 140 milyon TL muhammen bedel biçilen benzinlik 84 milyon 288 bin TL'ye el değiştirdi.

Bu satış medya ve Bursalılar tarafından tepki topladı. Bursaspor'a ait 140 Milyon değerinde bir yer nasıl olurda yarı fiyatına satılır? sorusunu sordurdu.

Bu satışın ardından ''Bursaspor'un makus kaderi değişmedi'' yorumları yapıldı.

Kaynak: Tiviport

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.