Hava Durumu

Bursa'da kadın girişimcilere yeni ufuklar

Yerel ve ulusalda kadın girişimcilerin yurt dışı pazarlara açılmaları için, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) liderliğinde planlanan "She Globe Trade" projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2024 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2024 10:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Bursa'da kadın girişimcilere yeni ufuklar

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya projenin paydaşları İl Ticaret Müdürü İsmail Aslanlar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçarslan, BUMKAD Başkanı Ülfet Çetin Öztürk, BEBKA Eğitim Ofisi Destek Koordinatörü Jülide Alan, UİB yetkilileri ve BUİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

BUİKAD Başkanı Şeyda Şençayır, projenin paydaşlarından BTSO Başkanı İbrahim Burkay başta olmak üzere BTSO Yönetim Kurulu'na teşekkür ederek başladığı konuşmasında, She Globe Trade projesinin, BUİKAD Kamu, STK ve Özel Sektör İş Birliği Komisyonu tarafından Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Erdi öncülüğünde hazırlandığını ve 2 yıllık bir süreyi kapsadığını söyledi.

Proje sayesinde kadın girişimciler için küresel ticarette yeni ufuklar açılacağını belirten Başkan Şeyda Şençayır, "Kadın girişimciler, küresel pazarlara erişimde zorluklarla karşılaşmaktadır. She Globe Trade projemiz, bu boşlukları doldurmaya yönelik ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır" dedi.

She Globe Trade projesinin temel gerekçelerini de açıklayan Başkan Şençayır, "Kadın girişimciler arasında uluslararası ticaret düzenlemeleri ve uygulamaları hakkında bilgi ve anlayışı artırma taahhüdünde yatmaktadır. Bu proje sayesinde yerel, bölgesel ve ulusalda kadın girişimciler yetkinliklerini, ağlarını ve uluslararası ticarete başarılı bir şekilde katılma fırsatlarını artırarak güçleneceklerine inanıyoruz" diye konuştu.

BUİKAD Başkanı Şeyda Şençayır, She Globe Trade projesini hazırlayan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Arzu Erdi'ye, Komisyon Başkanı Seval Şengör'e, BUİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zuhal Aslı Saka'ya, Genel Sekreter Gülnur Algül'e, Yönetim Kurulu Üyeleri ile proje paydaşları İl Ticaret Müdürlüğü, BTSO, BUMKAD, BEBKA ve UİB yetkililerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

BUİKAD Kamu, STK ve Özel Sektör İş Birliği Komisyonu tarafından hazırlanan projenin tanıtım toplantısında BUİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Arzu Erdi, proje hakkında bilgiler verdi. Proje paydaşları İl Ticaret Müdürü İsmail Aslanlar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçarslan, BUMKAD Başkanı Ülfet Çetin Öztürk ve BEBKA Eğitim Ofisi Destek Koordinatörü Jülide Alan da proje hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.