Hava Durumu

Adana'ya veda etti Pazartesi Bursa’da işbaşı yapacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atanan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Doç. Dr. Ergül Halisçelik, Adana’daki görevinden ayrıldı. Halisçelik, “Elbet birgün buluşacağız” şarkısı eşliğinde anılarda kalan fotoğraflardan oluşturduğu bir olay ile sosyal medya üzerinden veda mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2024 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2024 16:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Adana'ya veda etti Pazartesi Bursa’da işbaşı yapacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Ergül Halisçelik, Bursa’daki görevine başlamak üzere Adana’ya veda etti. Sosyal medya üzerinden uzun bir veda mesajı yayımlayan Halisçelik, “Liyakat yerine biatı tercih edenler bizi anlayamazlar! Ancak, umudumuzu kaybetmeyelim! Ve unutmayalım kıymetli hemşehrilerim; Her nasip vaktine esirdir… “Elbet Bir Gün” yeniden buluşmak üzere, sağlıcakla kalın…” ifadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halisçelik, veda mesajında şunlara yer verdi; “Büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atanmam nedeniyle, ayrılmış bulunmaktayım. Öncelikle beni bu yeni göreve layık görenlere teşekkür ediyorum. Umarım  Güzel Adana’mızda olduğu gibi, Yeşil Bursa’mızda da bize güvenenleri mahcup etmeyiz.

Göreve başladığım ilk günden itibaren dürüstlüğü, şerefi, onuru, liyakati, ahlaki davranışları ve etik değerleri üstün tutarak çalışmaya gayret ettim.

Akademik ve bürokratik kariyerim boyunca; Başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, diğer bakanlıklar, merkezi hükümet kuruluşları, fon sağlayıcı kuruluşlar, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde edindiğim ulusal ve uluslararası tecrübelerimi, çalışma arkadaşlarımla birlikte Güzel Adana’mızın gelişimi, kalkınması için kullanmaya büyük çaba gösterdik.

“Dürüstlük En İyi Politikadır” ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır” sözünü şiar edinerek, tüm çalışma arkadaşlarım ve paydaşlarımızla birlikte “Yaşam kalitesinin ve refahın yüksek olduğu her alanda 01. Adana” hedefi için elimizden gelen gayreti gösterdik.

Bu süreçte bana destek olan geniş aileme, dostlarıma, çalışma arkadaşlarıma, kamu kurum-kuruluşlarının değerli yöneticileri ve temsilcilerine, bilim insanlarımıza, iş insanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarımıza, Adana Basını'ndaki fedakar dostlarıma, siyasi partilerimizin değerli yönetici ve temsilcilerine, belediyelerimizin değerli başkanlarına ve yöneticilerine, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, spor kulüplerimize ve sporumuzun değerli paydaşlarına ve tüm hemşerilerime, gösterdikleri ilgi, alaka ve saygıdan dolayı en derin teşekkürlerimi sunarım.

Mesai mefhumu olmaksızın, bir çok krize ve afete rağmen, Güzel Adana’mıza bir nebze katkım olmuş ise ne mutlu bana. Ancak yapamadığımız veya tamamlayamadığımız işler için tüm hemşerilerimizden özür diliyor ve “elbet bir gün” diyorum…

Unutulmamalıdır ki “hayat”; inanmak, umutlu olmak, prensiplerimizden ve etik değerlerimizden taviz vermeden, söylediklerimizi içselleştirerek, bilimin ışığında özgürce tercih yapabilmektir. Çıkar ilişkisine girmeden, her alanda adalet duygusuyla hareket edip kimseye önyargılı olmadan, “kul hakkı” yemeden, vicdanımızın sesini de dinleyerek işimizi en iyi şekilde yapmak ve dostlarımızla birlikte sabırla ve fedakârca mücadele etmektir.

Çok sevdiğim Güzel Adana'mızda, Adanalı hemşehrilerimle kurmuş olduğum "sevgi bağı" benim için çok özeldir, bir o kadar da kıymetlidir ve ilelebet böyle kalacaktır. Ancak son süreçte hatırımda kalacak olan ise: Çıkar peşindeki birkaç “düşkünün”  sözlerinden ziyade, canların, dost bildiklerimizin sessizliği ve 5 yıllık hizmetimiz karşılığında bir teşekkürü çok görenlerin tavırları olacak!

Liyakat yerine biatı tercih edenler bizi anlayamazlar! Ancak, umudumuzu kaybetmeyelim! Ve unutmayalım kıymetli hemşehrilerim; Her nasip vaktine esirdir…“Elbet Bir Gün” yeniden buluşmak üzere, sağlıcakla kalın.. Saygılarımla,

Doç. Dr. Ergül HALİSÇELİK - Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri”

Kaynak: Dilvin ALTIKARDEŞ / ŞehirMedya

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.