Hava Durumu

Milletvekili Kayışoğlu'ndan, milletin vekili muhtara fırça!

Yazının Giriş Tarihi: 03.02.2024 14:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 14:52

CHP kulisleri, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun, Nilüferli bir muhtarı herkesin içinde fırçalamasını konuşuyor.
Tiviport’un edindiği bilgiye göre, olay şöyle gelişti: Nilüfer’de faaliyet gösteren  sivil toplum örgütü temsilcileri, kadın dernekleri ve muhtarlar, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etmeden önce, 4 Bursa milletvekilini de bilgilendirmek ister. Muhtarlar, Orhan Sarıbal ve Hasan Öztürk’e ulaşır. Kayıhan Pala, muhtarların telefonlarına çıkmazken, Nurhayat Altaca  Kayışoğlu’nun cep telefonu kapalıdır. Ankara’da Nilüferli heyeti gören Kayışoğlu, kendisinin kasıtlı olarak bilgilendirilmediğini düşünerek, bir kadın muhtara sert şekilde çıkışır.
Ziyaretten kendisinin neden haberi olmadığını soran Kayışoğlu, sesini yükselttiği muhtarı terbiyesizlikle suçlar. Kadın muhtar, misafir olarak gittiği Ankara’da fırçalanmasından çok rahatsız olur ve Kayışoğlu’nu CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e şikayet eder. Özgür Özel de daha sonra Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile yüz yüze görüşür. Ancak bu görüşmenin içeriğine dair bir bilgi gelmedi. CHP Bursa Milletvekili Nurhayata Altaca Kayışoğlu’nun, hemcinsi olan muhtara çıkışması, sesini yükseltmesi ve hesap sorması CHP’de tepkiyle karşılandı. Olayı duyan CHP’liler, seçim öncesi muhtarlara yönelik bu tür kaba davranışların, partiye zarar vereceği düşüncesinde.

Kaynak:Tiviport
 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.