SON DAKİKA
Hava Durumu

Yandaş ve fonlama medyada yalan ve iftira bitmiyor

Yazının Giriş Tarihi: 12.11.2021 15:32

Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi, yetmezmiş gibi Bursa tarihine geçecek projeleri bir biri ardına hayata geçirmesi muhalefetin keyfini çok kaçırıyor.
Muhalefetin hedefi iktidara gelmektir. İktidarda olan başarılı olursa hayalleri yıkılır. Bu yüzden de keyiflerinin kaçmasını anlayabiliyorum. Ama ilginçtir, hatta ne alakası varsa, keyfi kaçanlar arasında kimi medya kuruluşları da var! Hatta, "muhalif medya" diye afilli de bir isim de uydurmuşlar kendilerine. Oysa doğru isimleri, "yandaş medya"dır. Birde "Fonlama medya" da diyebiliriz onlara.
Neden mi?
Neden olacak, bir yandan CHP ve İYİ Partili belediyelerden, bir yandan da çok ilginçtir yurt dışından fonlanıyorlar... Belediyeleri biraz olsun anlayabiliriz. Ama bu medyaların yurt dışından neden fonlandıklarını biri bana anlatabilir mi? 
Neyse konumuza dönelim.
İşte bu yandaş ve fonlama medya, işi gücü bırakıp, sosyal medya yalanlarını kaynak göstererk Bursa hakkında birbiri ardına yalan yanlış haber üretiyor. Akıllarına estikçe, öküzün altında buzağı arayıp duruyorlar, bulamayınca da yalan haber üretiyorlar.
Hangi birini sayayım ki şimdi. En çok güldüğümü hatırlatayım isterseniiz? Bu yalancılar, "Bursa'daki kitap okuyan kız heykeli, mini etekli diye kaldırıldı" diye yazdı. Oysa heykel Setbaşı Kütüphanesi'nin önünde duruyorken...
Bu uydurma haberler aklıma ABD'nin Irak'ı işgali öncesi attığı yalanı getirdi.
Sam Amca, "Saddam'ın kimyasal silahları var" diye ortalığı ayağa kaldırıp B.M'den işgal izni almıştı. Ama işgal sonrası gördük ki, asıl hedef petrolmüş. Kimyasal silah ise iddiası koca bir yalanmış.
İşte yandaş ve fonlama medya da Sam Amca gibi yapıyor.
Neredeyse her gün Bursa hakkında yalan bir haber yapıyorlar.
Bunun son örneğini KTRT yaptı.
Yine bir skandala imza attılar.
Yahu tamam yalan yazıyor, iftira atıyorsunuz. Ama hiç olmazsa dil bilgisi kurallarını bilen editörler çalıştırın.
Yazdığınız haberin spotunda da, giriş paragrafın da dil bilgisi kurallarına uyulmamış.
Zorlama yorum yapamaya çalıştığınız haberin spotunda cümle düşmüş. Giriş paragrafı derseniz evlere şenlik...
Daha da mı ayrıntı istiyorsunuz?
Peki, o halde.
Mesela; söz yapılmaz, söylenir. Resim mi bu?
Elbette söyleyecek sözü olanlar söyler, olmayan da böyle saçmalar...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.