Hava Durumu

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Gazze'nin son durumu hakkında bilgi aldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in katliamlarını ve uyguladığı apartheid rejimini anlatmak için davet edildiği etkinliklere katılmasına izin verilmeyen Dr. Gassan Ebu Sitte ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 18:52
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 18:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Gazze'nin son durumu hakkında bilgi aldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Almanya, Fransa ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde, İsrail'in katliamlarını ve uyguladığı apartheid rejimini anlatmak için davet edildiği etkinliklere katılmasına izin verilmeyen, ülkeye girişi yasaklanan Dr. Gassan Ebu Sitte'yi kabul etti.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Dr. Gassan Ebu Sitte ile gerçekleştirdiği görüşmede Gazze ve Refah'taki son durum hakkında bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:

Almanya, Fransa ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde, İsrail'in katliamlarını ve uyguladığı apartheid rejimini anlatmak için davet edildiği etkinliklere katılmasına izin verilmeyen, ülkeye girişi yasaklanan Dr. Gassan Ebu Sitte'yi kabul ettik.

Glasgow Üniversitesi'nde 5186 oyun 4172'sini alarak yüksek bir destekle rektör seçilen, Yemen, Irak, Suriye ve Lübnan gibi savaş bölgelerinde cerrah olarak görev yapan ve Siyonist İşgalci İsrail'in bombaları altındaki Gazze Şifa ve El-Ahli hastanelerinde 43 gün boyunca hizmet veren Dr. Ebu Sitte ile Gazze ve Refah'taki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk.

Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi yetkililerine, İsrail aleyhindeki soykırım soruşturmasında tanık olarak beyanda bulunan Dr. Gassan Ebu Sitte'nin şahitliklerini Türkiye olarak biz de Lahey başta olmak üzere tüm platformlarda gündeme getireceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.