SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan: Gençlerle aramızı açmaya çalışıyorlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri ısrarla kuşakları harflerle etiketleyerek bizimle gençlerimizin arasını açmaya çalışıyor" dedi.   

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2023 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2023 15:18
Erdoğan: Gençlerle aramızı açmaya çalışıyorlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birileri ısrarla kuşakları harflerle etiketleyerek bizimle gençlerimizin arasını açmaya çalışıyor. Kötü kurgulanmış birtakım görüntüler, sokak röportajları, medya haberleri üzerinden kendi akıllarınca operasyon çekiyorlar. Gençlerimizle aramıza girmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz" dedi.   


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da üniversiteli gençlerle buluştu. AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ÜNİAK FEST programına katılan Erdoğan, gençlere hitap etti. 
  Gençler ile gurur duyduğunu söyleyen Erdoğan, “Çünkü Türkiye yüzyılını emanet edeceğimiz bu gençlik, milletimizin asırlardır kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştürecek gençliktir. Çünkü üstümüze dökülen güneşi ile bulutları dağıtacak bu gençlik, maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşı gençliktir. Çünkü üstadın özlemde yad ettiği bu gençlik zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurundaki gençliktir. Çünkü bu karşımdaki gençlik İstiklal Marşımızda tarif edilen gençliktir. Bu gençlik milletimizin parlayan yıldızı, yurdumuzun üstünde asla sönmeyecek ocağımız olan gençliktir. Bu gençlik kendisine zincir vurmaya çalışan çılgınları kükremiş sel gibi aşıp geçecek olan gençliktir. Türkiye’nin ve milletimizin geleceğini görmek isteyen başka bir yere değil, gelsin şu Ak gençliğe baksın” ifadelerini kullandı. 
 
  Birileri ısrarla kuşakları harflerle etiketleyerek...


  Son dönemde özellikle sosyal medya gençlere yönelik paylaşımlara dikkat çeken Erdoğan, “Birileri ısrarla kuşakları harflerle etiketleyerek bizimle gençlerimizin arasını açmaya çalışıyor. Kötü kurgulanmış bir takım görüntüler, sokak röportajları, medya haberleri üzerinden kendi akıllarınca operasyon çekiyorlar. İşte gençler burada. Sadece son iki yılda gençlerimizle 34 ayrı programda bir araya geldik. Bu programlarda sohbet ettik, şiir okuduk, şarkı söyledik. Gördük ki gençlerimizle aynı yöne bakıyor, aynı duyguları paylaşıyor, aynı hayallerin peşinden gidiyor. Birileri sosyal medyada kendileri gaza getirirken biz gençlerimizle yüz yüze, göz göze, diz dize, el ele, gönül gönüle Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz. Bu manzarayı görünce önce çamur atmaya kalktılar tutmadı. Sonra taklit etmeye çalıştılar o da olmadı. Şimdi ne yapacaklarını bilemez vaziyette bir o yana, bir bu yana savrulup duruyorlar. Bunların anlamadıkları şu. Bu iş öyle planla projeyle, senaryoyla, medya ajanslarından devşirilen oyuncularla olmaz. Bu iş yürek işidir, kalp işidir, aşk işidir, sevgi işidir” diye konuştu. 
 
Aramıza girmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz


  Üniversiteli Ak gençliğe çağrıda bulunan Erdoğan, “Kampüslerde, fakülte binalarında, kütüphanelerde, kantinlerde göğsünüzü gere gere AK gençliğin sesini duyurun. Her faaliyette Ak gençlik adına en önde yer alın. Üniversite topluluklarında, öğrenci kulüplerinde her türlü organizasyonda Ak gençliğin ülke ve millet adına hayırlı işler yapma iradesini ortaya koyun. AK Parti dün olduğu gibi bugün de yarın da gençlerimizden en çok oyu alan parti olmayı sürdürecektir. Gençlik kollarımız sadece son iki senede yaptığı 423 bin yeni ve toplamda 1 milyonu geçen genç üye ile AK Parti'nin farkını ispatlamıştır. AK Parti’nin genel üye sayısı da Yargıtay kayıtlarına göre 11 milyon 241 in ile diğer tüm partileri üst üste koyup 3 ile çarpsanız bile yetişemeyecekleri bir rakama çıkmıştır. Dün AK Parti saflarında ülkeye ve millete hizmet bayrağını taşıyan gençlerimiz ile bugün bakan, parti yöneticisi, bürokrat, sivil toplum kurulu temsilcisi, girişimci, üretici olarak hayatın farklı alanlarında yol yürümeyi sürdürüyoruz. Bugün üniversite sıralarında AK Parti bayrağını temsil eden gençlerimiz, yarın aynı görevleri üstlenecekler. Ortaokuldan, liseden gelen gençlerimiz sizlerden bu nöbeti alarak yollarına devam edecekler. Buradan bir kez daha meydan okuyorum. Gençlerimiz ile aramıza bugüne kadar kimseyi sokmadık. Bundan sonra da hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. AK Parti gençlerin partisi olarak kurulmuş ve yükselmiştir. Bundan sonra aynı şeklide yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu. 
 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.