SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bülent Arınç'tan Canan Kaftancıoğlu'na şaşırtan destek!

AK Parti kurucularından Meclis eski Başkanı Bülent Arınç, Canan Kaftancıoğlu için verilen karara tepki göstererek, AK Parti cephesinde tartışma konusu olan bir açıklama yaptı: "Eğer ülkemizde bir beka problemi söz konusu ise problemin kaynağı milletimizin bu ihtiyacında aranmalıdır."
Haber Giriş Tarihi: 14.05.2022 00:00
lodoshaber.com

CHP İstanbul İl Büşkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karar kamuoyunun gündeminde tartışılmaya devam ederken,  AK Parti kurucularından Meclis Başkanı Bülent Arınç, Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis kararı için sosyal medya hesabından bugün açıklama paylaşan Arınç, AK Parti çevresinde tepki toplayan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Yasama ve yürütmenin yanında üçüncü erk olarak yer alan yargının en temel görevi; hiçbir tesir altında kalmadan, bağımsızlık ve tarafsızlık prensibine yaslanarak, milletimizin vicdan terazisine uygun kararlara imza atarak adaleti hayata geçirmektir.

İfade özgürlüğü; Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve anayasamız tarafından güvence altına alınmıştır. Demokrasinin tekâmülü ve bir toplumun olgunlaşması ancak bu hürriyete gösterdiği saygı ve hoşgörü oranında mümkündür.

Beyan edilen fikirler beyan eden kişinin dışındaki toplumsal kesimlerin, siyasi iradenin hoşuna gitmese dahi ifade özgürlüğünün kısıtlanamayacağı da geçmişteki birçok AİHM, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay kararlarıyla içtihat haline gelmiştir.

Dünün mağdurları mağrur ifadelerle...
Bir dönem çeşitli vesayet odaklarının etkisi altındaki yargı tarafından mağdur edilen bizlerin hikayeleri hafızalarda tazeliğini korurken, dünün mağdurlarının mağrur ifadelerle yaşanan hukuksuzluklara gözünü yumması kamu vicdanını yaralamaktadır.

Bir beka problemi varsa
-Milletimizin ivedilikle ihtiyaç duyduğu şey; adaletin günlük siyasi çekişmelere konu edilmesinden kurtarılarak yeniden sağlam temellere oturtulmasıdır. Eğer ülkemizde bir beka problemi söz konusu ise problemin kaynağı milletimizin bu ihtiyacında aranmalıdır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar