Hava Durumu

Özgür Özel, Üç Fidan parkında kebap yedi!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün Belediye Başkanı aday tanıtım toplantısı için Bursa'daydı. Özel, öğle yemeğini İhsaniye Üç Fidan parkındaki Kebapçı Tamer adlı sosyete kebapçısında yedi. İmar planı gereğince vatandaşın parsellerinden şuyulandırma ile zoraki terk ettirilerek kamunun kullanıma verilen parklardan birisi olan Üç Fidan Parkı, asılarak idam edilen devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan adını yaşatmaktadır. Binlerce insanın, CHP linin, Deniz Gezmişin doğum gününü kutladığı bu günlerde, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bol etli, bol tereyağlı kebabın cazibesinden olsa gerek Üç Fidan heykelini ziyaret etmeyi ve bir karanfil koymayı aklına getiremedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 15:51
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 16:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Özgür Özel, Üç Fidan parkında kebap yedi!

Üç Fidan Parkı vatandaşlar kesilen düzenleme ortaklık payı ile elde edilen binlerce parktan birisi. Kamunun malı, herkesin yararlanmasına açık bir alan. Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı olduğu dönemde, kamunun malı olan bu parkları yasa dışı bir şekilde ticareti işletmelere açtırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yönetmeliği ne diyor

MADDE 3.05 ………………..BELEDİYE TASARRUFUNDAKİ YERLER ÜZERİNDE İNŞAAT

Belediyeler; tasarruflarındaki yol, otopark, park, yaya bölgesi, kaldırım gibi kamu malı olarak terkinli yerler üzerinde otobüs durağı, büfe, WC, trafo merkezi, (10.00) m2yi geçmeyen muhtarlık binaları, ulaşım ve haberleşme noktaları, sinyalizasyon ve aydınlatma elemanları, çöp kutusu, bank, reklam ve bilgilendirme levha ve panoları gibi kent mobilyaları ile peyzaj elemanlarını, araç ve yaya trafiğini aksatmayacak, can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmayacak şekilde Türk Standartları Enstitüsü standartlarına da uymak koşuluyla yapar veya yaptırır.

10m2 yi geçmeyecek büfe ve Wc yapılmasına olanak veren yönetmelik Bozbey tarafından dikkate alınmadı. Onlarca park alanı içerisinde, yüzlerce m2 alan kaçak yapı tesis işletmesine verilerek, kamu malları adeta yağmalandı, yağmalattırıldı. Üç Fidan Parkı da bunlardan birisi. Emperyalizme karşı geldikleri için asılarak idam edilen 3 devrimcinin anısının, ruhunun yaşatıldığı özel kutsiyeti olan parkta, et kokuları ve özel şovla cızlattırılarak  yakılan tereyağı kokuları arasında kebap dükkanı işletilmesine izin vermek rant baronun yapabileceği bir karar.

Başka yer kalmamış gibi Genel Başkanı Özgür Özeli kaçak yapılan bir tesiste ağırlamak, Üç Fidanın ruhlarına tereyağı cızlatmak rant baronuna yakışır bir siyaset anlayışı oldu. Ekonomik sıkıntıdan çöpten yiyecek toplayacak hale getirilen halkın parkını yeşil alanını diğerlerinde olduğu gibi zengin kesimin hizmetine sunmanın sosyalizm ile ilişkisi nasıl kurulabilir. Belediyenin kiracısı olan kebabcı da yenilen içilen kebap ve içeceklerin parasını kim ödüyor. Belediye ödediği kiradan mı düşüyorlar. Kamunun malı olan herkesin hakkı olan parkın, kirası da Nilüfer lilerindir. Bu kamu gelirleri, kendi siyasi işlerinizde özellikle yeme içmede kullanmazsınız. Yine Kamuya harcamak zorundasınız. Üç Fidan ve Nilüferliler yedikleriniz size haram olsun derler ve diyorlar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.