Hava Durumu

MHP seçim beyannamesini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) seçim beyannamesini açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, beyannamenin 3 ana teması olduğuna dikkat çekti. Durmaz, ''Beyannamemizin 3 ana temasından birincisi yeni tehditler ve Türkiye'nin bekası konusudur. İkinci ana temamız üretken belediyecilik vizyonumuzdur. Üçüncü ana temamız ise afet ve krizlere hazırlıklı, çevre dostu güçlü şehirlerdir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 14:54
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 14:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ''Seçim Beyannamesi Takdim Toplantısı'' programında konuştu.

Durmaz'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Önceliğimiz Türkiye Yüzyılı'nı milli menfaat öncülüğünde inşa edilen çağda adil bir yerel yönetim anlayışıyla kucaklamaktır. Asrı Türk asrı yapacak yolun güçlü merkez güçlü yerel yönetim anlayışından geçtiği tartışmasızdır. Beyannamemizin 3 ana temasından birincisi yeni tehditler ve Türkiye'nin bekası konusudur.

''TOPLUMLAR CİNSİYETSİZLEŞTİRİLMEK İSTENMEKTEDİR''

MHP, aile kurumu başta olmak üzere milli değerlerimizin saldırı altında olduğuna dikkat çekmektedir. Toplumlar cinsiyetsizleştirilmek istenmektedir. Aile basit bir konuma indirgenmek istenmektedir. Yerel yönetimlerin temel hedeflerinin başında aile yer almalıdır.

''HERHANGİ BİR VATANDAŞIMIZA AYRIMCILIK UYGULANMASI KABUL EDİLEMEZ''

İkinci ana temamız üretken belediyecilik vizyonumuzdur. Herhangi bir vatandaşımıza ayrımcılık uygulanması kabul edilemez. Üretken belediyecilik anlayışımız yerel ihtiyaçların doğru tespit edilmesi temeli üzerine inşa edilmiştir. Üçüncü ana temamız ise afet ve krizlere hazırlıklıçevre dostu güçlü şehirlerdir.''

''9 İLKEYE VER VERİLECEK''

3 ana temamızdan sonra 9 ilkeye yer verilecek olup bu ilkeler içerisinde yer alan 100 maddeden belli başlı örnekleri paylaşacağız. Birinci ilke, üretken belediyecilik ve yerel ekonomi. Belediye hizmetlerinde tam anlamıyla etkinlik ve verimliliği sağlayacağız. Şehrin ihtiyaçları doğrultusunda yeni sanayi bölgeleri oluşturacağız. İki, üretken belediyecilik ve dirençli şehirler... Şehir planlarını, afetleri ve şehrin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlayacağız. Şehirlerimizin geleneksel dokusuna uygun yatay mimariyi destekleyeceğiz.''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.