MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir: Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir

Bugünkü "Siyasetin yolunu kapatmayalım" başlıklı yazısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 144 emekli amiralin açıklamasının ardından yaptığı "İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir" ifadelerini eleştiren Posta yazarı Oral Çalışlar'a MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'den yanıt geldi.

Siyaset, 07 Nisan 2021 Çarşamba, 14:52
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir: Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir

Çalışlar yazısında Bahçeli'nin söz konusu açıklamasının Türkiye'yi otoriterleşmeye ittiğini belirterek, "Siyasi sorunları siyaset alanında çözmenin yolunu bulalım. Hukuku siyasileştirerek, adalet kavramını zedelemeyelim" ifadelerini kullandı. MHP'li İsmail Özdemir, sosyal medya hesabından Çalışlar'ı hedef alarak, "Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir" dedi.

"Ona ve türevlerine kalsa bu bir darbe çağrısı değilmiş, hadi oradan"

Özdemir şunları kaydetti:

"Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğüne kast eden eylem ve söylemler konusunda her zaman ismi baş sıralarda geçen Oral Çalışlar'ın aleni darbe çağrısı yayımlayan emekli amirallerle ilgili 'Siyasetin yolunu kapatmayalım' söyleminde bulunması art niyet sahiplerinin bir örneği. Ona ve türevlerine kalsa bu bir darbe çağrısı değilmiş. Hadi oradan. Meseleyi ifade özgürlüğü olarak tanımlama telaşına düşenlerin zamanlama, içerik ve kapsam itibarıyla malum çağrıyı farklı kılıfa büründürme çabaları beyhudedir. CHP suçüstü yakalanmış, İP debelenmektedir."

"104 emekli amiralin çağrısı bal gibi darbe çağrısıdır"

Emekli amirallerin açıklaması için "ülkenin huzur ve istikrarını hedef alan malum tutum" değerlendirmesinde bulunan Özdemir, açıklamanın ifade özgürlüğü ile tanımlanamayacağını iddia etti. Özdemir paylaşımlarında, "Demokrasinin gereği olarak bunun karşısında durmak siyasetin yolunu kapatmak değildir. Bilakis herkesin, demokratik sınırlar çerçevesinde yerini ve haddini bilmesidir. Kimse meseleyi sulandırmasın. Millete, milli iradeye parmak sallama cüreti taşıyanları meşru göstermeye kalkmasın.104 emekli amiralin çağrısı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Malum bildiri hukuk gaspı, milli iradeye doğrultulmuş silahtır" ifadelerini kullandı.

"Birilerinin hukukun siyasallaştığı iddiasında bulunmaları içerideki teröristlere yeniden alan açma maksadıdır"

Bahçeli'nin AYM'nin kapatılması ve emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesi gerektiği yönündeki beyanlarının Oral Çalışlar'ı ve "türevlerini" rahatsız etmesinin normal olduğunu kaydeden Özdemir şu ifadelerle devam etti:

"Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir. Sayın Genel Başkanımız bu haftaki TBMM Grup Toplantısı'nda AYM başkanının 2009 yılında 12 kötü adamı Polis Akademisi'nde nasıl ağırladığına dikkat çekince ilk ses Oral Çalışlar'dan gelmiştir. Bizim çağrımız Türk Milleti'ni umutlandırır, umutlandırıyor. Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğünün korunarak daha da gelişmesi yolunda iyi niyet sahibi her çevreye de ümit olur, oluyor. Ancak teröristler, terör seviciler ve Türkiye ile hesaplaşma arzusu güdenler çağrılarımızdan elbette umutsuzluğa kapılır, çaresizlik girdabına hapsolur. Sözde demokrasi havarileri süslü kelimeler ardına sığınarak kendi habis niyetlerini gizleyemezler, "maskeleri" daima düşer. Bu durum kimse için şaşırtıcı değildir. "Siyasetin Yolunu Kapatmayalım" çağrısında bulunan Oral Çalışlar ve türevlerinin bir gün olsun toplumu ve siyaseti terörize edenleri, terör örgütleriyle kol kola yürüyüp, suni ve tabi bağlantılı olanları eleştirdiğine rastlayamazsınız. Çünkü inanmadıkları ama sadece karanlık maksatları için kullandıkları kelimeler ardına sığınarak kötü emellere yol açma vazifesi güderler. Varlık gayelerini adeta bu yola adamışlardır. Sizler kötüsünüz, kalbinizin kiri kaleminizden bu yüzden damlıyor. Hem tarih hem de bugünler herkesin hangi amaçta olduğuna şahittir. Zehir saçan dilleriyle birilerinin hukukun siyasallaştığı iddiasında bulunmaları içerideki teröristlere yeniden alan açma maksadıdır."

Bursa
CHP Bursa'da şoke eden suçlama! "İsmet Karaca psikolojik şiddet uyguladı!"
CHP Nilüfer İlçe Kadın Kolu Başkanlığından bir süre önce istifa eden Ece Aktan, sosyal medyasında...
Sağlık
Vaka sayımızda düşüş var. 55.802 yeni vaka!
Türkiye'de son 24 saatte 301 bin 243 Kovid-19 testi yapıldı, 55 bin 802 kişinin testi pozitif çık...
Bursa
Bursa'da vaka patlaması!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Bursa'nın haftalık vak...
Dünya
Tren faciası! 8 ölü, 97 yaralı
Mısır'da tren raydan çıktı. 8 kişi hayatını kaybederken, 97 kişi de yaralandı!
Sağlık
Şirin Payzın Korona virüse yakalandı!
Gazeteci Şirin Payzın, Korona virüse yakalandığını açıkladı.
Bursa
Muharrem İnce'nin Bursa İl Başkanı Korona virüse yakalandı!
Memleket Hareketi'nin Lideri Muharrem İnce'nin, bu ay içinde kurması beklenilen yeni partisi...
Barajda sular çekilince bir köy daha ortaya çıktı
Dudak uçuklatan yarış! Tam 1,5 milyon lira...
Pandemi döneminde duruş bozuklukları arttı
Koronavirüse karşı akciğerinizi güçlendirin

En Çok Okunan Haberler