Hava Durumu

Orhangazi Belediye Meclisi'nde 6 madde görüşüldü

Bursa'da Orhangazi Belediyesi Şubat Ayı meclis toplantısı 1. birleşimi gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısının ilk oturumda 5 gündem maddesi ile 1 ek gündem maddesi görüşüldü.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 21:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 21:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Orhangazi Belediye Meclisi'nde 6 madde görüşüldü

Orhangazi Belediye Meclisi çalışmalarına devam ediyor. Belediye meclisi şubat ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 5 gündem maddesi ve 1 ek madde görüşülerek karara bağlandı. Şubat ayı meclis toplantısının birinci birleşiminin ilk gündem maddesi olan memur dolu kadro derece değişikliği oylandı. Değişiklik maddesi kabul edildi.

2. Gündem maddesinin konusu, Hibe Araçlarının Kabulü ve 2024 Mali Yılı Bütçesi T Cetveline işlenmesi ve bu konuda Destek İşleri Müdürü Tamer Yaman‘a yetki verilmesi oldu. Madde görüşülüp karara bağlandı. Ardından 3. maddeye geçildi. Zabıta Personelinin Fazla Mesai Ücretleri ile ilgili madde görüşüldü. Madde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

4. Gündem maddesinde ise 154KV Orhangazi-İznik –Paşalar Enerji İletim hattı imar planı değişikliği görüşüldü. Madde imar komisyonuna havale edildi.

5.gündem maddesi dördüncü maddeyle benzerlik taşıyarak, 154KV Gemlik-Karamürsel-Yalova Enerji İletim hattı İmar Planı değişikliği oldu maddenin yine İmar Komisyonuna havalesi gerçekleştirildi.

Ek gündem maddesi olarak gelen son gündem maddesi ise Muradiye Mahallesinde bulunan bir parsele Terminal alanı yapımı amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesine Devredilmesi ve karşılığında Örnekköy Mahallesinde bulunan bir parsel taşınmaz üzerine ek hizmet binasını yapılması amacıyla tüm iş ve işlemleri yapmak üzere Belediye Başkanı ve Encümenine yetki verilmesi oylandı. Maddenin hukuk ve imar Komisyonu’na gönderilmesi kararlaştırıldı.

Orhangazi Belediyesi Şubat Ayı meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşmelerinin ardından meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.