Hava Durumu

ANASİAD: Bursamıza ekonomik değer katmaya devam edeceğiz

Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANASİAD) genel Merkez Yöneticileri; siyasilerin lansman toplantılarına katılarak iş dünyasının karşılaştığı sorunları muhataplarına dosya şeklinde sunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 17:21
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 17:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
ANASİAD: Bursamıza ekonomik değer katmaya devam edeceğiz

ANASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Birkan, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Muhammet Sefa Çınar, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdoğan Öner, Kuddusi Niğdelioğlu, Deniz Balcı, Kürşat Erbay, Serdar Coşkun, Gürsel Bozkurt, Denetim Kurulu Üyesi Ali Kamil Goral ve Disiplin Kurulu Üyesi Erdem Kaptan katıldıkları toplantılarda derneği temsil ediyor.

ANASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Birka, "Çok yakın zamanlara kadar geniş meyve bahçeleri, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile tanınan Bursa, günümüzde artık bir sanayi şehridir. Bursa'nın ekonomik yaşamında sanayinin önemi ve ağırlığı tarım ve turizme göre çok daha belirgindir. Son 20 yıl içinde, özellikle sanayi kesiminde ortaya çıkan gelişmeler Bursa'yı Uludağ'ın yeşil eteklerinde huzur arayan emeklilerin şehri olmaktan çıkarmış ve gelecek arayanların, fırsatlar ve kazançlar peşinde koşanların şehri haline dönüştürülmüştür. Evli ya Çelebi 'nin "ruhaniyeti bir şehir" olarak tanımladığı ve Sadrazam Keçecizade Fuat Paşa'nın "Osmanlı tarihinin dibacesi" olarak nitelediği Bursa, bugün bu özelliklerini ve anlamını önemli ölçüde yitirmiştir. Bursa, günümüzde Türkiye'nin önde gelen sanayi merkezlerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Üretim gücü açısından Türkiye sıralamasında Bursa, dokuma sanayiinde ikinci, oto yapım ve yan sanayiinde üçüncü, deri ve tütün sanayiinde ise dördüncü sırada yer almaktadır. Ancak, Bursa'nın bu hızlı değişim ve gelişimi beraberinde oldukça ciddi sorunlar da getirmiştir. Bu sorunlardan bir kısmı, ülke çapında çözüm aranmasını gerektiren ve bütün Türkiye için söz konusu olan genel sorun azdır. Ancak, sorunların daha büyük bir kısmı, Bursa bölgesinin özelliklerinden ve Bursa'daki sanayinin yapısından kaynaklanan bölgesel sorunlardır. Bununla ilgili sorunların çözümü iktidarıyla muhalefetiyle ortak bir hedefe kilitlenmekten geçer. Sanayicilerimizin sorunlarını çözmek için buradayız" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.