Hava Durumu

Liman İş: Tehditlerle yıldırma politikaları izlenmektedir

Borusan Lojistik'te geçtiğimiz aylarda başlayan ve bir süre devam eden sendika tartışmaları yeniden büyüdü. Sendika verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle fabrika önünde yeniden eylemlere başladı. Liman İş Sendikası 17 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek olan eylem öncesinde açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 15:08
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 15:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Liman İş: Tehditlerle yıldırma politikaları izlenmektedir

Borusan Lojistik'te geçtiğimiz aylarda başlayan ve bir süre devam eden sendika tartışmaları yeniden büyüdü. Sendika verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle fabrika önünde yeniden eylemlere başladı. Liman İş Sendikası 17 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek olan eylem öncesinde açıklamada bulundu. 

Liman İş Sendikası'ndan yapılan açıklama şöyle;

Borusan Port limanında Anayasal haklarını kullanan ve sendikamız Liman-iş'e üye olan işçilere sendikadan vazgeçmeleri yönünde yoğun baskılar yapılmaktadır. 

Liman işçilerinin sendikal hakları için gerekli olan sayısal çoğunluğu fazlası ile tamamlanmasına rağmen Borusan Port yetkilileri holdinge bağlı başka işyerlerinden işçileri limanda çalışıyormuş gibi gösterip yetki başvurusunu engellemeye çalışmaktadır. Ayrıca üyelerimize ücretli ve ücretsiz izinler dayatılmakta, tehditlerle yıldırma politikaları izlenmektedir.

Tüm hukuk dışı davranışları kamuoyu ile paylaşmak ve Borusan Port işçilerinin haklı mücadelelerini kamuoyuna duyurmak için Liman önünde bir basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.