Hava Durumu

Dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar Bursa'da buluştu

Türkiye Endoskopik Omurga Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen ve 23 ülkeden omurga cerrahisi uzmanı doktorların katıldığı, ‘Uluslararası Endoskopik Omurga Cerrahisi Sempozyumu' Bursa'da gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 10:38
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 10:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar Bursa'da buluştu

Almanya, Fransa, İsveç, Güney Kore, Irak, Hindistan, Bulgaristan, Mısır, Güney Afrika, Tunus, Endonezya, Yunanistan olmak üzere 23 ülkeden gelen 150 uzman, bilgi birikimlerini paylaştı. Uludağ Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı'nda Türkiye Unilateral Biportal Endoskopik Omurga Cerrahisi Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Hayati Aygün'ün başkanlığında gerçekleştirilen ‘Temel ve İleri Düzey Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu'nun ardından uzmanlar, sempozyumda bir araya geldi. Katılımcılar, “Disk cerrahisinde UBE ve uniportal endoskopik tekniklerin karşılaştırılması ve yeni modifikasyonlar” konusu üzerinde fikirlerini beyan etti. Prof. Dr. Hayati Aygün, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen değerli konukları ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Dünya Omurga Endoskopi Derneği Federasyonuna, Hindistan Omurga Endoskopi Derneğine, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanına, Anatomi Anabilim Dalı Başkanı ve öğretim üyelerine, katkı sağlayan medikal firmalara teşekkür ediyorum” dedi.


Sempozyum öncesi Uludağ Üniversitesi'nde iki gün boyunca süren Temel ve İleri Düzey Endoskopik Omurga Cerrahisi Kadavra Kursu'nda oldukça faydalı bir eğitim gerçekleştirdiklerini ifade eden Omurga Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Aygün, “Katılımcı ülke sayısı ve içeriği açısından ülkemizde bir ilk olan sempozyumda omurga cerrahisinde daha fazla ilerleme sağlamak için birçok zor konuyu ele aldık. Bu sempozyumla Türkiye'deki omurga cerrahlarına dünyadaki yeni gelişmeleri aktardık. Türkiye'de bu bir ilki temsil etmektedir. Bunu gelenek haline getirip, devamlılığını sağlayacağız. Hem yeni omurga cerrahları, hem de yeni teknolojileri doğru biçimde yansıtıp, tecrübeli cerrahların da bilgilerini yenilemelerini sağlamak istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.