Hava Durumu

Alinur Aktaş: Aile vakfın NİLVAK’ta kaç öğrenciye burs veriyorsun?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, rakibi Mustafa Bozbey'e zor yerden sordu: "Bozbey'in Büyükşehir Belediyesi’nin yılda 10 bin öğrenciye burs verdiğinden haberi yok. Sen burs vermek amacıyla kurduğun aile vakfın NİLVAK’ta kaç öğrenciye burs veriyorsun? 

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 15:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.lodoshaber.com
Alinur Aktaş: Aile vakfın NİLVAK’ta kaç öğrenciye burs veriyorsun?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, CHP'li rakibi Mustafa Bozbey'e sorduğu zor sorularla gündemde.

Basın meensuplarıyla yaptığı tçoplantıda rakibi Mustafa Bozbey'le ilgili soruları yanıtlayan Alinur Aktaş, 

" Öğrencilere burs vereceğini söylüyor ama Büyükşehir Belediyesi’nin yılda 10 bin öğrenciye burs verdiğinden haberi yok. Soruyorum, burs vermek amacıyla kurduğun aile vakfın NİLVAK’ta kaç öğrenciye burs veriyorsun? Aday olduğun partinin belediye başkanı, kaçak okuluna 44 milyon lira ceza kesmedi mi? Kendi belediye başkanın sana ergen demedi mi?"

Alinur Aktaş, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

" Karacabey’in kırsalında bile kentsel dönüşüm yapacağını söylüyorsun ama 20 yılda Nilüfer’de neden bir tane bile kentsel dönüşüm yapmadın? Biz Akpınar’dan, Beşyol’a  ve Yıldırım’a kadar binlerce konutu dönüştürdük. Gençlik merkezleri yapacağını söylüyorsun, 20 yılda bir tane gençlik merkezi yaptın mı? Biz 16 tane gençlik merkezi açtık. 

BAOB’un 500 kişilik salonunda toplantı yaptın. Neden 20 yılda Nilüfer’de büyük bir salon inşa edemedin? Kadın sığınma evi yapacağını söylüyorsun, biz erkek barınma evi bile yaptık. Karacabey’de tarım fuarı olmadığını söylüyorsun, bu yıl on ikincisini yaptık, bundan haberin bile yok. YKS için dijital eğitimden bahsediyorsun, 6 dijital eğitim merkezi kurduk. Rakibimizin hiçbir projesi yok dedik ya, gerçekten kes, kopyala yöntemiyle konuşuyor, vaat veriyor.

Diğer yandan CHP adayının hiçbir projesi yok, söylediklerinin hiçbir altyapısı yok. Kilometrelerce metro hattı yapacağını söylüyor, aylık 2 bin lira emeklilere yardım edeceğini vadediyor. Hangi parayla, hangi kaynakla? 

Gittiği her yerde doğalgazdan, imar sorunlarına kadar her şeyi halledeceğini söylüyor. Açıkçası projesi olmayan ve çok kötü performans sergileyen bir aday var karşımızda. Ancak vatandaş her şeyin farkında ve tüm yaşananları bir kuyumcu terazisi gibi tartıyor.

BAOB’un 500 kişilik salonunda toplantı yaptın. Neden 20 yılda Nilüfer’de büyük bir salon inşa edemedin? Kadın sığınma evi yapacağını söylüyorsun, biz erkek barınma evi bile yaptık. Karacabey’de tarım fuarı olmadığını söylüyorsun, bu yıl on ikincisini yaptık, bundan haberin bile yok. YKS için dijital eğitimden bahsediyorsun, 6 dijital eğitim merkezi kurduk. Rakibimizin hiçbir projesi yok dedik ya, gerçekten kes, kopyala yöntemiyle konuşuyor, vaat veriyor.”

Aktaş’ın eleştirilerinden, Büyükşehir Belediyesi’nin billboardlarını sprey boya ile kullanılamaz hale getiren İYİ Parti adayı Selçuk Türkoğlu da nasibini aldı.

"Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan billboardlarla ilgili bir mahkeme kararı var ancak biz bu karara itiraz ettik. Henüz yargı süreci bitmedi. Buna rağmen, gitti kamu malına zarar verdi. Sen hakim misin, savcı mısın? Ancak ben onun seviyesine asla inmem, yerde rakip partinin broşürünü görsem hemen kaldırırım.

Geçen akşam Yeniden Refah Partisi’nin seçim ofisini ziyaret ettim. Neticede bir seçime giriyoruz ve sandıktan bir kişi başkan olarak çıkacak. Ancak kendisi bu işleri çok seviyor. Gitsin İstanbul’daki ve Ankara’daki CHP’li belediye başkanlarının billboardlarını görsün. 2 kentte yer, gök CHP’li belediye başkanlarının reklamlarıyla dolu.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.