Tekbirle açtılar, dolandırarak kaçtılar!

Yüksek kar vaadiyle sistemine 80bin üyeyi kaydeden Çiftlik Bank'ın, açılış anları sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gündem, 14 Mart 2018 Çarşamba, 16:42
Tekbirle açtılar, dolandırarak kaçtılar!

Çiftlik Bank vurgunu Türkiye'nin gündemini meşgul etmeye devam ediyor.
Türkiye'nin en büyük vurgunları arasına girecek Çiftlik Bank vurgunu, sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. İddiaların ayyuka çıkması üzerine sosyal medyada Çiftlik Bank'ın açılış videosu paylaşılmaya başlandı. Dualar ve tekbirlerle açıldığı görülen Çiftlik Bank, arkasında dolandırdığı 80 binden fazla insanı mağdur bıraktı.
ÇİFTLİK BANK CEO'SU MEHMET AYDIN KAÇTI!
80 bine yakın üyeden toplamda 511 milyon lira para toplayan Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın Avukatı Abdullah YörükMehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçtığını, Uruguay vatandaşı olduğunu ve orada inşaat işi yapmaya başladığını iddia etti.

BURSA NİLÜFER'DE ŞİRKET KURDU!

Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın'ın kayınpederi Hakan Soysal, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 500 bin TL sermayeli şirket kurdu. Şirketin tek hissedarı olan Soysal, 15 yıl boyunca genel müdür olacak. Bursa Sanayi Odası'na kaydı bulunan firmanın ünvanı ise;  Kuzeyden Tarım Gıda Hayvancılık Paz. İnş. Tur. Taş. Emlak Petrol Otomotiv İhracat Tic. Ve San. Limited.
AVUKAT YÖRÜK; HAKAN SOYSAL'IN ŞİRKETİNİ VE SILA AYDIN'IN HESABINDAKİ PARAYI AÇIKLADI

Avukatı Abdullah Yörük ise Mehmet Aydın'ın kayınpederi Hakan Soysal'ın (43) yeni kurduğu şirket için gerekli olan finansman ihtiyacına ilişkin "Hakan Soysal, Çanakkale Dora Gıda'yı geçen ekim ayında Mehmet Aydın'ın şirketine sattı. Bu satıştan 1 milyon lira gelir elde etti. Öte yandan Soysal uzun yılar çeşitli şirketlerde yöneticilik yaptı.Buralardan gelen bir birikimi ve kendisine kalan miras da vardı. Kurduğu şirketin sermayesi buradan geldi. Süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösterecek bu şirketin tek yetkilisi de Hakan Soysal. Ailenin aldığı villa iddiası doğru değil" dedi.
Av. Yörük, SPK raporuna göre Sıla Aydın'ın hesabına yatırılan 1.7 milyon lira aktarılan paraya ilişkin ise, "Evet doğru böyle bir para aktarıldı. Sebebi ise, kendilerine birlikte yaşayacakları bir villa alımı içinmiş. Ancak o para üzerinde tedbir var. MASAK incelemesi nedeni ile paranın tek kuruşunu kimse çekemez" dedi.
Av. Yörük açıklamasının devamında, "Mehmet Aydın ile bir yıl kadar önce evlenen Sıla Aydın'ın bu kişiden anlaşmalı boşanma niyeti vardı. Ancak bir türlü kendisine ulaşamadık. Türkiye'ye de gelmeye korkuyor. Aylık 5 bin lira nafaka talebimiz vardı. Buna bile yanaşmadı. Bu nedenle bugün mahkemeye çekişmeli boşanma dilekçemizi sunacağız. Sıla Aydın ayrıca bugün koruma kararı başvurumuz olacak" dedi.

Gündem
İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye yanıt!
"Elbette bunun haber değeri var..."
Siyaset
CHP, Kılıçdaroğlu ile gittiği dördüncü genel seçimde en düşük oy oranını aldı
CHP'nin, kesin olmayan sonuçlara göre oy oranı ise yüzde 22,69'da kaldı
Siyaset
Meclis'e giren kadın milletvekili sayısı
Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Meclis'e giren kadın milletvekili sayısı belli oldu. TBMM'de...
Siyaset
Muharrem İnce: Seçim sonuçlarını kabul ediyorum
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sessizliğe bürünen CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharre...
Siyaset
Perinçek, topladığı imzadan daha az oy aldı
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olabilmek ...
Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 24 terörist öldürüldü...
İçişleri Bakanlığı, son bir haftada yurt içinde toplam 24 teröristin etkisiz hale getirildiğini a...