Koronaya yenik düşen doktor, Kim Milyoner Olmak İster'de gönülleri fethetmiş

Tıp Fakültesi'nde okurken eğitimine ara vermek zorunda kalan Dr. Adnan Çetin, 25 yıl sonra döndüğü doktorluk mesleğine Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde devam ederken koronaya yenik düştü. Çetin, 3 yıl önce Kim Milyoner Olmak İster'e katılarak orada anlattığı hayat hikayesi ile gönülleri fethetmişti.

Yaşam, 05 Aralık 2020 Cumartesi, 12:58
Koronaya yenik düşen doktor, Kim Milyoner Olmak İster'de gönülleri fethetmiş

Tıp fakültesi son sınıf öğrencisiyken ara verdiği eğitimine 25 yıl sonra dönen, mezun olduktan sonra Mayıs 2020'de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde göreve başlayan Acil Servis Hekimi Dr. Adnan Çetin, koronavirüs nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti.

Dr. Çetin'in vefatı, hastanenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Hastanenin başsağlığı paylaşımında, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanemizin özverili çalışanlarından Acil Servis Hekimlerimizden Dr. Adnan Çetin, 39 gündür mücadele verdiği Kovid-19'a yenik düşerek Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabrı cemil niyaz ediyor, sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz" ifadeleri yer aldı.

KATILDIĞI PROGRAMDA MİLYONLARI KENDİNE HAYRAN BIRAKMIŞTI

Adnan Çetin, 2017 yılında ATV'de yayımlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasına katılarak hayat hikayesini izleyicilerle paylaşmıştı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıfta okurken bir öğretim görevlisi ile yaşadığı sürtüşme nedeniyle eğitimine ara verdiğini, 25 yıl sonra yeniden okula döndüğünü belirten Çetin; azmiyle izleyenleri kendine hayran bırakmıştı. Çetin programda yaşadıklarını şu sözlerle anlatmıştı: "Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıfta okurken bir öğretim görevlisi ile yaşadığımız sürtüşme mahkemeye intikal etti. Eğitimime ara vermek zorunda kaldım. Döndüğümde 80'li yılların ortasıydı. Ama bir evliliğim vardı, zaten öğrenimim sona erdiği zaman. Mahkemeyi kazanıp döndüğümde birkaç aylık bebeğim vardı. Sonra 25 yıl aradan sonra tekrar okula döndüm"

Okulun en popüler öğrencisi olduğunu belirten Çetin, okuldan uzak kaldığı zaman ticaretle hayatını kazandığını da sözlerine eklemişti.

Gündem
ÖYSM Başkanı Aygün'den KPSS açıklaması: Sıralamalar güncellendi
ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "2020-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim branş bazında sıralama...
Gündem
KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem
KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem
Dünya
Ukrayna'da huzurevinde yangın çıktı; 15 kişi yaşamını yitirdi
Ukrayna'nın doğusunda bir huzurevinde yangın çıktı
Bursa
Osmangazi'de dezenfekte çalışmalarında durmak yok
Osmangazi Belediyesi, salgının yayılmasını önlemek maksadıyla kamu ve özel kuruluşlarda dezenfekt...
Gündem
Bakanlık, davaya müdahil oluyor
Anneye telefonda 'Kızına şu an tecavüz ediyorum' dedi, serbest kalıp kadının avukatını da tehdit ...
Dünya
Endonezya'da 7,1 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da Kuzey Sulawesi eyaletine bağlı Talaud Adaları açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem me...
Pandemi döneminde duruş bozuklukları arttı
Yaptığı işi duyan korkup kaçıyor
Dudak uçuklatan yarış! Tam 1,5 milyon lira...
Barajda sular çekilince bir köy daha ortaya çıktı

En Çok Okunan Haberler