Çavuşoğlu: CHP'nin içinde DHKP-C var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Her zaman söylüyorum; CHP'nin içinde DHKP-C var, CHP'nin içinde PKK'yı destekleyenler var." dedi.

Siyaset, 10 Şubat 2019 Pazar, 19:19
Çavuşoğlu: CHP'nin içinde DHKP-C var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "İşte kendi teşkilatların, partin, bugün görüyoruz ki DHKP-C'ye, teröristlere teslim. Her zaman söylüyorum; CHP'nin içinde DHKP-C var, CHP'nin içinde PKK'yı destekleyenler var. Mahkemeye versinler, tersini söylüyorlarsa. Açık söylüyorum, ilk kez söylemiyorum, 5 yıldır söylüyorum" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alanya'nın Oba Mahallesi'ndeki restoranda düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Kürsüye davet edilen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "'Cumhur ittifakı'na bir seçimi kazanmak olarak bakmamalıyız. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli bu ittifakı neden, niçin oluşturdu, hedef neydi? Bunu aklımızdan çıkarmamamız lazım. Dış politikada diklenmeden dik durabiliyorsanız, haklı davanızda bunu yapabilirsiniz ama arkanızda da ciddi bir gücün olduğunu hissederseniz ülkenin, milletin davasını çok daha güçlü savunursunuz. Bu gücü sadece AK Parti tabanından almadık. Yıllardır MHP'ye gönül vermiş başta Bahçeli olmak üzere desteğini gördük, gücünü hissettik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ittifakı cumhurbaşkanlığını kazanmak için değil, istikrarını güçlendirmek için kurduk. 'Cumhur ittifakı'nı kurarken, bunu bir beka meselesi olduğunun altını çizdik. Biz bu ittifakı kurarken, davamızı ve ülkümüzü birleştirdik. Türkiye ve millet sevdasıyla birleştirdik. Elbette önümüzdeki seçimleri kazanacağız. Hep de büyük zaferlerle kazanacağız. Milletimizin Antalya'nın zaferi olacak; ama unutmayalım, bizim Türkiye ve milletimiz için daha büyük hedeflerimiz var" diye konuştu.

Türkiye'nin gelişim kaydettiğini ileri süren Bakan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"20 sene öncesine gidin. 10 sene öncesine göre, tüm zorluklara rağmen bugün geldiğimiz nokta çok iyi; ama bununla yetinir miyiz? Bu millet daha iyisini hak etmiyor mu? O yüzden cumhuriyetimizin 100'üncü yılına, 2023 yılına çok güçlü bir Türkiye olarak girmek ortak davamız ve ülkümüzdür. Sadece 2023 için, 4 yıl için çalışmak da bizim için kafi değildir. Bu millet vatan için daha büyük vizyonlarla hedeflerle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu ittifakın 'Pazara ya da seçime kadar değil, mezara kadar' demesinin altında bu yatıyor. Bu ittifakın ne için kurulduğunu özümseyip teşkilatımıza, tabanımıza ve vatandaşlarımıza anlatmamız lazım. Anadolu kapılarını Türklere açan Malazgirt Savaşı zaferinin 1000'inci yılı hedeflerimizi de birlikte belirlememiz lazım. Biz vizyonu ortaya koyalım. Gelecek nesillerimiz Türkiye'yi bu hedeflere ulaştıracaktır. Biz Peygamber efendimizin müjdesine nail olan İstanbul'un fethine 600 yıl hedefini koymazsak bu ittifak mezara kadar olmaz. Zamanı gelince bir araya gelen partililer olarak kalır."

'İÇERİDE İHANET ŞEBEKELERİ VAR'

İttifakın kurulmasının ardında birçok sebep olduğunu anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün bu ittifakı bir araya getiren başka bir sebep nedir? Karşı karşıya kaldığımız zorluklardır. İçeride ihanet şebekeleri var. Hemen etrafımızda ateş çemberi var. Bugün Avrupa'daki Türk ve İslam karşıtlığıyla nasıl birlikte mücadele edeceğiz? 'Dünyada bizi kurtarsa Türk milleti kurtarır, imdadımıza yetişirse Türkler yetişir' diyen mazlumlara nasıl sahip çıkacağız? Bizi 100 yıldır sabırla bekleyenlerin umudunu boşa çıkarmamak için neler yapmamız gerekiyor? Biz ecdadımızla gurur duyuyoruz. Görüyoruz zillet ittifakı içinde olanlar, ecdadımızı inkar ediyor. Dünyanın her yerinde ecdadımızın bıraktığı eserler var. Bunlara sahip çıkmak boynumuzun borcu değil mi? Bugün Kudüs davasını bizden başka, Türkiye'den başka savunan var mı? Milli ve kutsal davalarımıza sahip çıkmamız lazım. Kardeş Azerbaycan'a biz sahip çıkmazsak, işgal edilmiş topraklarını tekrar azat etmek için biz çalışmazsak, kardeş Azerbaycan'a kim sahip çıkacak? Biz Orta Asya'da Türk konseyiyle Türk dünyasını birleştirmezsek öncülük etmezsek kim sahip çıkacak? İşte Özbekistan ile ilişkilerimiz. Şu anda çok iyi ilişkilerimiz var. Şunu anlatmaya çalışıyorum, bu ittifakın hedefi sadece Alanya'da seçimi kazanmak olmamalıdır. Şehirlerimize sahip çıkmamız lazım. Kalkınma yerelden, şehirden başlar yaşadığımız şehirler sahip çıkacağız."

'CHP'NİN İÇİNDE PKK'YI DESTEKLEYENLER VAR'

Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Tüm dünyada şanlı bayrağımız dalgalandırırken, kendi yaşadığımız şehrimize sahip çıkmamız lazım. Alanya ne kadar güçlüyse Antalya o kadar güçlüdür, Antalya ne kadar güçlüyse Türkiye o kadar güçlüdür. Önümüzdeki seçimleri kazanmak önemlidir. Adem Murat Yücel'i tekrar iş başına getirerek bugünkü hizmetleri birleştirerek Alanya'yı hak ettiği yere gelmesi için çalışacağız. Sırtını Kandil'e dayananlarla talimatı PKK'dan alanlarla ittifak yapmıyoruz. Allah'tan başka bir şeyden korkmayanlarla ittifak yapıyoruz. Onlar varsınlar ittifakı bozmak için fitne yapsınlar. Kılıçdaroğlu işi gücü bırakmış, güya çok akıllı; kışkırtarak ittifakı zedeleyecek. Senin aklın çalışsaydı zamanında SSK'yı batırmazdın. İşte kendi teşkilatların, partin bugün görüyoruz ki DHKP-C'ye, teröristlere teslim. Her zaman söylüyorum; CHP'nin içinde DHKP-C var, CHP'nin içinde PKK'yı destekleyenler var. Mahkemeye versinler, tersini söylüyorlarsa. Açık söylüyorum, ilk kez söylemiyorum, 5 yıldır söylüyorum. Dün Adana'da Bahçeli bunlara uygun şekilde cevap verdi; ama bunlarda yüz yok, utanılacak yüz yok."

Siyaset
Erdoğan'dan AK Parti resepsiyonunda önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen re...
Gündem
Bu kadarına da pes! Emine Bulut'un katilini 'kahraman' ilan etti
Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, eşi Emine Bulut'u boğazından keserek katle...
Siyaset
Erdoğan'dan Gül, Davuoğlu ve Babacan mesajı!
AK Parti'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er...
Bursa
Başkan Oktay Yılmaz'dan 'pazar' ziyareti
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, vatandaşlar ve esnaf ile Kurtbasan pazarında bir araya ge...
Spor
Süper Lig'de flaş Emine Bulut kararı! Maçlar geç başlayacak
Emine Bulut anısına, Süper Lig ve TFF 1. Lig'de bu hafta maçlar 1 dakika geç başlayacak ve takıml...
Yaşam
'Kocam bana iyi davranıyor' deyip boşanmak istedi
Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir kadın kocasının kendisiyle kavga etmediği ve kendisine iyi davr...
Apple'dan kredi kartı' uyarısı
Bunu yapan insan olamaz! Köpeğin üzerine bıçakla 'it' yazmışlar
107 yıl önce batan Titanic'in son hali şoke ediyor!
2020'de 40 milyon kişi görme duyusunu kaybedecek

En Çok Okunan Haberler