Bursa bayrama hazır

Bursa'da Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven içinde geçmesi için gerekli önlemler alındı.

Bursa, 13 Haziran 2018 Çarşamba, 11:51
Bursa bayrama hazır

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların Ramazan Bayramı'nı güvenli ve huzurlu bir atmosferde geçirebilmeleri için kentte her türlü önlemi aldıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan ayının Bursa'da çok güzel bir atmosferde yaşandığını belirterek, "Bursalı hemşehrilerimizin, Ramazan Bayramı'nı, aileleriyle, sağlık ve huzurla geçirmelerini temenni ediyor, herkese iyi bayramlar diliyorum" dedi.

Otobüs seferleri devam ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Raylı Sistem ve Otobüs İşletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak için önlemlerini alarak BursaRay seferlerini sürdürecek. Otobüs seferleri 'Pazar resmi tatil programı' çerçevesinde aynı şekilde sürecek olup, Kent Meydanı ile Hamitler Mezarlığı arasında ücretsiz otobüs seferleri gerçekleştirilecek.

BUDO'nun normal seferlerine ek olarak, 14 Haziran Perşembe (Arife) günü için saat 21.45'de Mudanya - Eminönü ve saat 22.15'de de Eminönü - Mudanya seferleri düzenlenecek. Şehir içi otobüs ve BUDO seferleri ile ilgili bilgilere https://burulas.com.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

Vatandaşlar, ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini ise 08508509916 numaralı telefon ile ulaşım hattına bildirebilecekler.

Ekipler nöbette

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, bayram öncesi ve süresince (14 - 17 Haziran) vatandaşlardan şahsen veya 7163300, 2615240, 4441600  ve  Alo Belediye 153 no'lu telefonlara gelen öneri ve şikayetleri anında değerlendirmek üzere yaya ve motorize olmak üzere nöbetçi ekip bulunduracak. Ayrıca, şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerinin giderilmesi amacıyla, Trafik Denetleme Zabıta Amirliği'nde, şehirlerarası yolculuk yapan yolcuların şikayetlerinin değerlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bulunan Terminal Zabıta Amirliği'nde yeterli sayıda personel görevlendirilecek.

İtfaiye, 24 saat görev başında

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı'nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 28 ayrı grupta 433 itfaiye personeli ve 71 gönüllü grubunda da 637 gönüllü itfaiyeciyle, 112 araçla, 7/24 yangın, kurtarma ve olası afetlerde görevlerini sürdürecek. Bursa sahillerinde de çalışmalarına devam eden itfaiye teşkilatı, yüzmeye uygun olan 11 noktada, vatandaşın güvenliği için cankurtaranla hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 ve 7163417 numaralı telefonlarla yangın ihbar hattına ulaşabilecekler.

Aralıksız hizmet

Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde hemşerilerimiz, 153 numaralı telefona başvurabilecekler.

BUSKİ Genel Müdürlüğü'nün bakım ve onarım ekipleri de Ramazan Bayramı'nda hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 no'lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler.

Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini aralıksız sürdürecek ve mezarlıklar ziyarete açık olacak. Vatandaşlarımızın her konudaki dilek ve şikâyetlerine yardımcı olmak üzere aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimlerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

ALO BELEDİYE                                                  : 153

BÜYÜKŞEHİR BLD. YENİ HİZMET BİNASI     : 4441600

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ                          : 185

İTFAİYE                                                              : 110

ZABITA                                                               : 7163330

TERMİNAL ZABITA KARAKOLU                       : 2615240

ULAŞIM HATTI                                                   : 08508509916

OSMANGAZİ'DE BAYRAMIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE GEÇMESİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur içerisinde geçirmesi için çeşitli tedbirler aldı.

Osmangazi Belediyesi, Ramazan Bayramı'nın ilçede sorunsuz geçmesi için gerekli hazırlıklarını tamamladı. Belediye ekipleri, hizmetlerin aksamaması ve vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bayramda 24 saat nöbetleşe görev yapacak. Zabıta, Park Bahçeler, Temizlik İşleri ile Fen İşleri Müdürlükleri, bayram boyunca hizmetlerini kesintisiz sürdürecek.

Ramazan Ayı süresince fırın, pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan iş yerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalleri ve seyyar satıcılara yönelik tedbirlerini aldı. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren motorize, mobil, sivil ve resmi ekipler, özellikle Tarihi Çarşı, Hanlar Bölgesi ve çevresinde kayıt dışı satış yapan seyyar satıcılara karşı Ramazan Ayı boyunca almış olduğu tedbirleri bayramda da devam ettirecek. Alınacak tedbirlerle, vatandaşların huzurlu şekilde bayram ziyareti ve alışveriş yapmaları sağlanacak.

Temizlik İşleri Müdürlüğü de çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince çalışmalarını sürdürecek. Temizlik ekipleri, özellikle mezarlık ziyaretleri ve alışveriş merkezlerinde yaşanacak yoğunluğu dikkate alarak, süpürme ve yıkama araçlarıyla birlikte 24 saat görev yapacak.

Fen İşleri Müdürlüğü, bayram süresince olabilecek aksaklıklara karşı Acil Müdahale Ekibini bayram süresince hazır tutacak. Sağlık İşleri Müdürlüğü, bayram boyunca vatandaşa yönelik cenaze hizmetlerini aksatmadan sürdürürken, Veteriner İşleri Müdürlüğü de, bayramda sokak hayvanlarının toplanması ve yaralı hayvanlara acil müdahalede bulunulabilmesi için hizmet verecek. Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde bulunan hayvanların bakımı da sağlık teknikeri ve yardımcı personel gözetiminde yapılacak. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde bulunan parklarda ihtiyaç durumunda görev yapacak. Vatandaşlar, her türlü sorun ve ihtiyaçları için 444 16 01 ve 270 70 88 No'lu Çağrı Merkezi'ni arayabilecekler.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı rahat, temiz ve huzur içerisinde geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Spor
A Milliler, Arnavutluk'u 2 golle devirdi
EURO 2020 H Grubu ilk maçında Türkiye, deplasmanda Arnavutluk'u 2 golle geçerek, turnuvaya 3 puan...
Siyaset
Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak canlı yayınında Dide...
Bursa
DSP eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu
DSP eski milletvekillerinden Seyit Tonyalı, Bursa'nın İznik ilçesi Boyalıca köyündeki yazlığında ...
Bursa
Bursa'da pes dedirten kaza! Çarpıp kaçtı...
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bisiklete çarpan motosiklet sürücüsü olay yerinden kaçtı. Y...
Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan dolar yorumu
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Kurd...
Ekonomi
Bakan Gül'den dikkat çeken IMF açıklaması!
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, IMF'nin Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalara, "Türkiye'nin seçim...
İşte bu hafta vizyona giren filmler!
Art ON İstanbul sanatçılarının 'Crossroads 6' Sergisi İKÜSAG'da
Uluslararası Göbeklitepe Film Festivali Eylül ayında gerçekleşecek
Bennu asteroidinden bilim insanlarını şaşırtan görüntüler geldi

En Çok Okunan Haberler