Aybaba: "Bursaspor proje takımı haline gelmeli"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, haftalık basın toplantısında, saha kenarında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bursaspor, 04 Ekim 2018 Perşembe, 19:24
Aybaba: "Bursaspor proje takımı haline gelmeli"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Ankaragücü maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı.

Tecrübeli teknik adam, öncelikle Sivasspor maçı ile konuşarak, "Böyle maçları 2-3 senede bir oynarız. Tartışmak ve geriye dönmek de istemiyoruz. Hep ondan önceki 6 haftada neyi eksik yaptık da üç puan alamadık onu tartışıyoruz. Futbolcularım üzgün biz de üzgünüz. Ama bunu gündemde tutmaya gerek yok. Biz o maçı unuttuk. Çünkü biz o takım değiliz. Diğer maçlarda oynadığımız oyunu sahaya nasıl yansıtırız, onu düşünüyoruz. Bir an önce buradan çıkmamız lazım.

Biz proje ve plan takımı haline gelmemiz lazım. 3 maç kazandık tamam her şey bitti, 3 maç kaybettik bu işi yapamıyoruz da diyemeyiz. Uzun soluklu, altyapıya önem veren, kulüp bütçesini doğru planlayan, sahada hedefine doğru ilerleyen bir plan yapmamız lazım.

Böyle bir plan başlamışken, hepimizin buna sahip çıkması lazım. Sportif başarıyı hepimiz istiyoruz. Gelecektir de. Zamanı var.

Ankaragücü iyi bir takım. Önde hareketli ve hızlı oyuncuları var. Biz de sakatlıklardan kaynaklı bazı değişimlere gideceğiz" dedi.

BURSASPOR NEDEN KAZANAMIYOR?

"Bursaspor'un kazanamamasındaki en büyük nedir?" sorusuna Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, şu yanıtı verdi: 

Birkaç tane var, şanssızlık var, VAR var. Biz bu maçı nasıl kazanamadık diye 4 maçı düşünüyoruz. Bizim de yaptığımız hatalar var. Oyuncuların yerlerine geçin. Çok koşuyorlar, mücadele ediyorlar, herkes beğeniyor ve kazanamıyorsunuz. Aynı maçtan 4-5 tane oynayınca sıkıntı başlıyor. Sonra kazanmaya mı oynayalım diye başlıyor.

Bir de yanlış bir şey oluştu. Bizim oyuncular oynanan oyundan keyif aldığını görünce kendilerini farklı yere koymaya başladılar. O da rahatsızlık verici bir durumdur. Sivasspor maçında bunu gördük. Birey olarak bir şey yapmaya çalıştılar. Bunları yapınca takım oyunundan koptular ve 2-3 senenin en kötü maçı çıktı.

Milli maç arasında Balıkesir'e gideceğiz. Cumartesi günü orada maç oynayacağız. Döndüğümüzde tesislerimizde çalışacağız ve arayı iyi değerlendireceğiz.

İyi giderseniz herkes yanınızda olur, kötü giderseniz herkes karşınızda olur. Futbol mantığı bu. Bazı oyuncularla ilgili şikayetlerim de var. Mesela altyapıdaki futbolcular ilgili. Ben onların gözünün içine bakıyorum. Bu kadroda yer alsınlar diye... Artık zamanları geldi diye. Bir şeyler yapsın istiyorum. Ama içimize adapte olamadılar. Dün toplantı yaptım onlarla. Kendilerine çeki düzen vermeleri lazım. Uğraşıyoruz. İşimiz çok yani.

Bursa
Kubat Bursalılarla festivalde buluştu
Kubat,  Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafın...
Bursa
Bursa'da dev şafak baskını! Bin polis aynı anda...
Bursa polisi bin kişiyle şafak operasyonu düzenledi. 'Çekirge' adı verilen operasyonda çok s...
Siyaset
İmamoğlu ve Yıldırım'dan 'Suriyeli' yanıtları
İsmail Küçükkaya, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP İstan...
Siyaset
İmamoğlu'ndan yayın sonrası ilk açıklama
İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ortak yayının ardından basın men...
Siyaset
Tarihi buluşma! Yıldırım ve İmamoğlu canlı yayında bir araya geldi
Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen ortak ya...
Siyaset
İmamoğlu ve Yıldırım'dan yayın sonrası aile fotoğrafı
23 Haziran İstanbul seçimi öncesinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binal...
Mars'ta 'Star Trek' keşfi
Hızla yaklaşıyor! 9 Eylül'de dünyaya çarpabilir!
Dünyanın havasını en çok Çin kirletti
Havuza girecekler dikkat! 'Enfeksiyon' uyarısı...

En Çok Okunan Haberler